Przez Jasną Górę do Łagiewnik

Z modlitwą przebłagalną za grzechy Kościoła i z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z Jasnej Góry wyruszyła dziś do Krakowa-Łagiewnik piesza pielgrzymka Prymasowskiego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Niektórzy księża i klerycy mają już za sobą 10 dni rekolekcji w drodze, bo do Częstochowy dotarli wraz z 35. Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

„Wiemy w jakim momencie znajduje się Kościół, dlatego idziemy” – mówi ks. Radosław Kaźmierski, prefekt seminarium. „Doskonale zdajemy sobie sprawę z tych trudnych sytuacji, które miały miejsce w Kościele i które się w nim dzieją, chodzi o problem pedofilii, o to, co jest związane z wyemitowanymi filmami, generalnie - o grzechy kapłanów. Coraz mniej jest powołań kapłańskich, trzeba nam najpierw złapać za różańce, uklęknąć i wołać o Boże Miłosierdzie i to jest cała tajemnica tej pielgrzymki”.

Natomiast pielgrzymka gnieźnieńska na Jasną Górę, w której, w dwóch kolumnach: promienistych i kolorowych przyszło ponad tysiąc osób, była w tym roku wołaniem za kapłanów i o odwagę dla młodych pójścia za Chrystusem, ale także prośbą za ubogich, więźniów, prześladowanych chrześcijan i Ojczyznę.

„Pielgrzymi przynoszą tu doświadczenie i miłość do Kościoła” – zauważył prymas Polski abp Wojciech Polak, który wczoraj witał pątników i dziś modlił się z nimi. Podkreślał, że hasło pielgrzymki: „Oto ja” przywołuje papieskie wezwanie z Panamy i zachęca do otwartości na dary Ducha Świętego. „Miłość, cierpliwość, uczciwość, opanowanie, pokój. To są podstawy, które rodzą się z otwarcia na Ducha Świętego” – mówił abp Polak. 

Kapłańska pielgrzymka do Łagiewnik dotrze w niedzielę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7