Przez Jasną Górę do Łagiewnik

Z modlitwą przebłagalną za grzechy Kościoła i z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne z Jasnej Góry wyruszyła dziś do Krakowa-Łagiewnik piesza pielgrzymka Prymasowskiego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

Niektórzy księża i klerycy mają już za sobą 10 dni rekolekcji w drodze, bo do Częstochowy dotarli wraz z 35. Pielgrzymką Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

„Wiemy w jakim momencie znajduje się Kościół, dlatego idziemy” – mówi ks. Radosław Kaźmierski, prefekt seminarium. „Doskonale zdajemy sobie sprawę z tych trudnych sytuacji, które miały miejsce w Kościele i które się w nim dzieją, chodzi o problem pedofilii, o to, co jest związane z wyemitowanymi filmami, generalnie - o grzechy kapłanów. Coraz mniej jest powołań kapłańskich, trzeba nam najpierw złapać za różańce, uklęknąć i wołać o Boże Miłosierdzie i to jest cała tajemnica tej pielgrzymki”.

Natomiast pielgrzymka gnieźnieńska na Jasną Górę, w której, w dwóch kolumnach: promienistych i kolorowych przyszło ponad tysiąc osób, była w tym roku wołaniem za kapłanów i o odwagę dla młodych pójścia za Chrystusem, ale także prośbą za ubogich, więźniów, prześladowanych chrześcijan i Ojczyznę.

„Pielgrzymi przynoszą tu doświadczenie i miłość do Kościoła” – zauważył prymas Polski abp Wojciech Polak, który wczoraj witał pątników i dziś modlił się z nimi. Podkreślał, że hasło pielgrzymki: „Oto ja” przywołuje papieskie wezwanie z Panamy i zachęca do otwartości na dary Ducha Świętego. „Miłość, cierpliwość, uczciwość, opanowanie, pokój. To są podstawy, które rodzą się z otwarcia na Ducha Świętego” – mówił abp Polak. 

Kapłańska pielgrzymka do Łagiewnik dotrze w niedzielę.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11