Do szkoły, która podpowie jak wielbić Stwórcę, zaprasza Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.
Pana Boga trzeba wychwalać każdego dnia, całym swoim życiem. Jak się tego nauczyć? Najlepiej w szkole.
Do miejsca, które podpowie jak wielbić Stwórcę, zaprasza Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej. Szkoła Uwielbienia, która w naszej diecezji w październiku rozpocznie drugi rok swej działalności, to wyjątkowe miejsce, w którym odnajdzie się każdy, kto chce oddać Panu Bogu chwałę, ale też nauczyć się słuchać tego, co mówi Duch Święty
Wspólnota postanowiła zaprosić do organizacji zajęć doświadczoną ekipę, która podobne spotkania od lat organizuje w Warszawie oraz uczestniczy w wydarzeniach „Jezus na stadionie". - Najpierw mieliśmy pomysł na formację muzyków uwielbienia, tych wszystkich osób, które w różnych wspólnotach naszej diecezji posługują muzycznie - mówi ks. Artur Potrapeluk, koordynator duchowny Odnowy w Duchu Świętym AL. - Szybko dotarło do nas jednak, że przecież uwielbienie nie jest tylko dla muzyków. Na jednej z konferencji w Domu św. Marty papież Franciszek mówił, że uwielbienie jest podstawową modlitwą chrześcijanina. My wszyscy jesteśmy wezwani do uwielbienia Pana Boga, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć tę formację.
Każdy, kto chciałby uczestniczyć w Szkole Uwielbienia, może zapisać się do wybranej grupy. - Można wybrać warsztaty wokalne, instrumentalne albo zapisać się do grupy, gdzie ludzie uczą się słuchać, prowadzić modlitwę przed większą grupą osób - informuje Karolina Smolnicka, świecki koordynator Odnowy. - Bo uwielbienie nie jest tylko od spotkania do spotkania czy od niedzieli do niedzieli. To jest styl życia - dodaje ks. Artur.
Spotkania w Szkole Uwielbienia, podobnie jak w zeszłym roku, także i tym razem odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. - W zeszłym roku mieliśmy zajęcia w każdą niedzielę od października do czerwca w auli Caritas - informuje ks. Potrapeluk. - Uczestniczyło w nich 220 osób. Nie były to tylko osoby z naszej diecezji, ale także z sąsiednich, nie tylko z Odnowy, ale również z innych wspólnot, ale także ludzie, którzy nie należą do żadnych grup. W tym roku te osoby chcą dalej kontynuować „naukę” w szkole, więc zaczynamy drugi rok. Jednak na tej fali dobrych doświadczeń, uruchamiamy ponownie zajęcia dla pierwszoroczniaków. Można się więc zapisywać - dodaje.
Zapisy prowadzone są przez stronę internetową Odnowy.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Synodalność to sposób bycia i działania, promujący udział wszystkich we wspólnej misji edukacyjnej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.