Afryka, której chcemy

Wczoraj zakończył się „Okągły stół młodych mieszkańców Afryki” – to pomysł Jezuickiej Konferencji Afryki i Madagaskaru oraz afrykańskich organizacji młodzieżowych.

Szczyt zgromadził ponad delegatów z całego kontynentu, których celem była refleksja nad przyszłością Afryki. Spotkanie odbyło się w stolicy Rwandy, Kigali.

Delegatami zostali laureaci konkursu młodzieżowego na esej pt. „Afryka, której chcemy”. Aby jeszcze lepiej przygotować młodych do dyskusji, spotkanie poprzedzone zostało szkoleniem na temat przywództwa. „Ogólnym celem okrągłego stołu jest wzmocnienie umiejętności przywódczych młodych ludzi w Afryce, które sprawią, że będą współpracować, aby zmienić siebie i swój kontynent na lepsze” – czytamy w komunikacie.

Oprócz tego organizatorzy mają nadzieję, że spotkanie zainspirowało młodzież do działania na rzecz ich Ojczyzn, wzmocniło więzi między przyszłymi przywódcami Afryki i sprawiło, że przyszłe pokolenia będą lepiej współpracować na rzecz jedności i pokoju. „Mamy nadzieję, że spotkanie pomogło młodzieży we wspólnym zrozumieniu wyzwań kontynentu” – piszą organizatorzy.

Ostatniego dnia okrągłego stołu odbyła się uroczystą ceremonia zamknięcia, podczas której zwycięzcy konkursu „Afryka, której chcemy” zostali nagrodzeni przez przedstawiciela rządu Rwandy. Zaprezentowana została także karta młodzieży, będąca deklaracją na temat ich wizji przyszłości Afryki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8