Pakistan: spotkanie biskupów z premierem rządu

W czasie rozmowy poruszono temat dotyczący mniejszości religijnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w budowę nowych zbiorników wodnych.

Pół godziny trwało spotkanie biskupów Konferencji Episkopatu Pakistanu z premierem tego kraju Imranem Khanem. W czasie rozmowy poruszono temat dotyczący mniejszości religijnych oraz wkładu Kościoła katolickiego w budowę nowych zbiorników wodnych.

Premier zapewnił hierarchów o podejmowaniu ze strony rządu wszelkich możliwych wysiłków w stawianiu czoła wyzwaniom, przed jakimi stają mniejszości religijne w Pakistanie. Natomiast przewodniczący Konferencji Episkopatu tego kraju wręczył premierowi czek opiewający na kwotę ponad 32 tys. euro, jako wkład Kościoła w budowę dwóch nowych zbiorników wodnych.

Bp Samson Shukardin OFM w wypowiedzi dla Agencji Fides przypomniał, że biskupi w specjalnym liście zwrócili się do wiernych z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. „Każdego roku widzimy, jak wzrastają negatywne efekty zmian klimatycznych i latem rośnie temperatura – powiedział bp Shukardin. – Cierpimy na brak wody i związane z tym problemy. Stąd też ze swej strony czuliśmy potrzebę wsparcia inicjatywy rządu.”

Pakistański hierarcha zaznaczył także, że Kościół już od dawna wspiera państwo poprzez wyposażanie szkół, kolegiów, szpitali w odpowiednie urządzenia sanitarne. Angażuje się także w ochronę środowiska. Poprzez krajową Caritas przyczynił się do zasadzenia ponad 10 milionów drzew na terenie całego Pakistanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8