Przekaż wodę bezdomnym

W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody.

W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym – mówi ks. Łukasz Łukasik, wicedyrektor Caritas Poznań. Podczas letnich upałów Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Caritas Diecezji Radomskiej ruszają z akcją, która ma zapobiegać odwodnieniu osób bezdomnych.
W okresie letnim, szczególnie w upalne dni nasz organizm wymaga właściwego nawodnienia. Potrzebują go również osoby wykluczone. Dlatego radomska i poznańska Caritas rozpoczęła akcję dostarczania wody bezdomnym. Gdy z nieba leje się żar, wolontariusze odwiedzają pustostany i altanki działkowe w których pomieszkują takie osoby.

– Nasza nowa akcja ma pomóc tym osobom również w okresie letnim, kiedy jest bardzo ciepło, a człowiek bez odpowiedniego nawodnienia może nawet stracić życie – mówi ks. Łukasz Łukasik, Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej i inicjator projektu – W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym.

Caritas w Radomiu zachęca bezdomnych do skorzystania też z innej formy pomocy. W gorące dni proponuje bezpłatne kąpiele w sanitariatach w Domu dla Bezdomnych. Przy ul. Zagłoby 3 można się umyć i ogolić. Tutaj należy również dostarczać wodę pitną butelkowaną.   

W akcję angażuję się coraz więcej mieszkańców Radomia. Przynoszą pojedyncze butelki i zgrzewki. Zbiórka wody pitnej butelkowanej dla osób bezdomnych potrwa do końca sierpnia. Pomóc mogą również mieszkańcy Poznania. Darowiznę, za którą będzie kupiona woda można przekazać za pośrednictwem strony Caritas Archidiecezji Poznańskiej: https://caritaspoznan.pl/akcje/podaruj-wode-bezdomnemu

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11