Przekaż wodę bezdomnym

W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody.

W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym – mówi ks. Łukasz Łukasik, wicedyrektor Caritas Poznań. Podczas letnich upałów Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Caritas Diecezji Radomskiej ruszają z akcją, która ma zapobiegać odwodnieniu osób bezdomnych.
W okresie letnim, szczególnie w upalne dni nasz organizm wymaga właściwego nawodnienia. Potrzebują go również osoby wykluczone. Dlatego radomska i poznańska Caritas rozpoczęła akcję dostarczania wody bezdomnym. Gdy z nieba leje się żar, wolontariusze odwiedzają pustostany i altanki działkowe w których pomieszkują takie osoby.

– Nasza nowa akcja ma pomóc tym osobom również w okresie letnim, kiedy jest bardzo ciepło, a człowiek bez odpowiedniego nawodnienia może nawet stracić życie – mówi ks. Łukasz Łukasik, Zastępca Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej i inicjator projektu – W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym.

Caritas w Radomiu zachęca bezdomnych do skorzystania też z innej formy pomocy. W gorące dni proponuje bezpłatne kąpiele w sanitariatach w Domu dla Bezdomnych. Przy ul. Zagłoby 3 można się umyć i ogolić. Tutaj należy również dostarczać wodę pitną butelkowaną.   

W akcję angażuję się coraz więcej mieszkańców Radomia. Przynoszą pojedyncze butelki i zgrzewki. Zbiórka wody pitnej butelkowanej dla osób bezdomnych potrwa do końca sierpnia. Pomóc mogą również mieszkańcy Poznania. Darowiznę, za którą będzie kupiona woda można przekazać za pośrednictwem strony Caritas Archidiecezji Poznańskiej: https://caritaspoznan.pl/akcje/podaruj-wode-bezdomnemu

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8