Prymas: Nie mamy sygnałów, że abp Scicluna przyjeżdża w celu rozliczenia biskupów

Nie mamy sygnałów, że abp Scicluna przyjeżdża w celu rozliczenia biskupów; przyjął nasze zaproszenie, żeby przekazać nam swoją wiedzę i doświadczenie w zwalczaniu wykorzystywania seksualnego w Kościele - powiedział PAP prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony małoletnich.

- Arcybiskup Scicluna przyjął nasze zaproszenie, żeby kompetentnie przekazać polskim biskupom swoją wiedzę i doświadczenie w zwalczaniu wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży w Kościele - powiedział prymas Polak. - Na spotkaniu plenarnym KEP ma zaplanowane kilka godzin wykładów i dyskusji, które pomogą biskupom w odpowiednim podejściu do tych spraw. Nie mamy z jego strony sygnałów, że przyjeżdża w celu rozliczenia. W czwartek arcybiskupa Sciclunę na audiencji w Watykanie przyjął papież Franciszek. Nie wiem czy rozmawiali też o tym, że abp Scicluna jedzie do Polski, o sytuacji, która jest w Polsce, o tym, w jakim celu do nas przyjeżdża. Ani papież Franciszek ani arcybiskup Scicluna do tej pory nie informowali nas o innym celu wizyty niż formacja biskupów oraz delegatów ds. ochrony dzieci i młodzieży podkreślił.

Dodał, że do Chile abp Scicluna przyjechał jako członek konkretnej komisji badającej nadużycia seksualne duchownych w Chile. - Ojciec Święty nie podjął takich kroków wobec Kościoła w Polsce. To zupełnie inna sytuacja. Warto też przypomnieć, że abp Scicluna będzie w Polsce zaledwie jeden dzień, który ma wypełniony spotkaniami z biskupami oraz ich delegatami - stwierdziła bp Polak.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  11.06.2019 09:54
  Kiedy nasi (a także często inni) Księża Biskupi p[rzestaną chować swój krzyz biskupi w wewnętrznej kieszeni marynarki. Niech Ksiądz Prymas nie kokietuje nas łańcuszkiem (że jest Biskupem i Prymasem). Niech ma odwagę dawać świadectwo o krzyżu. To znak naszego zbawienia i nie trzeba krzyża przezornie - albo polit-poprawnie - skrywać. Ludzie na świecie giną za ten znak krzyża, a nasi Biskupi tak często krzyż skrywają. Ten krzyż, który w chwili biskupiej konsekracji był ich radością i powodem do dobrze rozumianej dumy. Szczęść Boże. Dziwiś się potem, że nas, katolików coraz więcej ludzi nie szanuje.
 • tnn
  11.06.2019 10:27
  A powinien was, kochani biskupi Polscy, rozliczyć. Sami , niestety, nie potraficie stanąć w prawdzie, zachowujecie się często jak każda kasta broniąca swoich. Czy wyjaśniono do końca sprawę bpa Paetza? A świeża sprawa biskupa Libery - czy ktoś wyjaśni to do końca? Kto odpowiada za sprawy przenoszenia księży pedofili na inne parafie? Przez brak prawdy zadajecie rany Kościołowi. Demotywujecie większość kapłanów służących z całym oddaniem, okazujecie w ten sposób lekceważenie świeckim. Będziecie płakać, że Kościół się kurczy, że ludzie odchodzą a umieracie dla swojego Kościoła jak Chrystus?
 • Slezan
  11.06.2019 11:57
  Oj, żebyście biskupy sie nie zdziwli.....
 • resh
  12.06.2019 00:44
  Inkwizytor Boży przyjeżdża do Polski. Będzie się działo :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7