Francja: radosne i pokojowe Marsze dla Jezusa

W sobotę 25 maja w sześciu miastach francuskich odbędą się Marsze dla Jezusa.

Tysiące osób przejdzie ulicami: Lille, Metz, Strasburga, Montpellier, Marsylii oraz Paryża bez protestowania przeciwko komuś, czy czemuś, ale z gorącym pragnieniem, aby śpiew chwały na cześć Chrystusa dotarł do uszu współczesnych ludzi.

„Marsz dla Jezusa jest radosnym i pokojowym świadectwem żywej wiary, która pragnie dotknąć serc. To wyjątkowa okazja, aby pojść i opowiedzieć naszym współobywatelom oraz zaświadczyć publicznie o naszej wierze w Jezusa Chrystusa” – to słowa organizatorów z federacji odpowiedzialnej za przygotowanie wydarzenia. Ma ono charakter ekumeniczny i mobilizuje wszystkie Kościoły we Francji.

Większość diecezji, w których odbędzie się Marsz, mówi o nim na swoich stronach internetowych. „Jezus Chrystus nie jest własnością żadnego Kościoła, odłamu czy wyznania. Marsz dla Jezusa stanowi wyjątkową okazję, aby wznieść się ponad nasze różnice i przynależności, i pokazać, że jesteśmy zdolni wspólnie zaświadczyć o naszej wierze” – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Pierwszy Marsz dla Jezusa odbył się w stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie w 1987 roku i zgromadził 15 tys. uczestników. Od tego czasu wydarzenie to rozszerzyło się na cały świat i każdego roku gromadzi miliony uczestników. Maszerują także Francuzi z rozciągniętymi transparentami i flagami w imię Jezusa.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 1 2 3 4 5 6