Mozambik podnosi się do życia

Mimo ogromnych strat materialnych i wielu ofiar, które spowodowało w Mozambiku przejście tropikalnego tajfunu ludzie nie stracili nadziei.

„Człowiek Zachodu może się od nich uczyć, jak z Bogiem można przezwyciężyć nawet największe trudności” – mówi abp Claudio Dalla Zuana. Jest on ordynariuszem Beiry, miasta, które najmocniej ucierpiało w wyniku tajfunu.

„Nasze domy, także mój, wciąż nie mają dachów; brakuje wody pitnej i pożywienia. Mimo to w ludziach nie widać desperacji, czy żalu do Boga za to, co ich spotkało” – podkreśla abp Zuana. Hierarcha wskazuje na ogromne zaangażowanie wiernych w liturgię Wielkiego Tygodnia, w którą wpisują doświadczenie swego życia.

"Jako chrześcijanie dzięki ostatnim przeżyciom głębiej wchodzimy w wydarzenia paschalne. Mamy świadomość tego, że także Jezus doświadczył totalnego ogołocenia i ogromnego bólu – mówi Radiu Watykańskiemu arcybiskup Beiry. – W czasie wielkoczwartkowej liturgii umyłem nogi ojcom rodzin, które straciły swe domy. W Wielki Piątek rozważamy upadki Jezusa pod krzyżem, co dla nas reprezentuje zawalenie się naszych domów, kościołów, naszych nadziei. Złożenie w grobie reprezentuje śmierć naszych bliskich, ale Wielkanoc będzie odrodzeniem naszej wspólnej przyszłości".

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9