Zero tolerancji wobec nadużyć

Papież do francuskich biskupów.

Papież Franciszek zachęcił francuskich biskupów do wytrwałej walki z pedofilią oraz do stosowania polityki zerowej tolerancji w walce z nadużyciami w Kościele. Watykański sekretarz stanu pisze o tym w specjalnym przesłaniu na trwającą w Lourdes sesję plenarną episkopatu tego kraju. Uczestniczyły w niej ofiary nadużyć ze strony duchownych.

Kard. Pietro Parolin zauważa, że walcząc zdecydowanie z nadużyciami nie można zapominać zarazem o tych księżach, zakonnikach, zakonnicach i osobach konsekrowanych, które w codziennej wierności przeżywają swe powołanie. Odnosząc się do napisanego przez Franciszka „Listu do ludu Bożego”, watykański sekretarz stanu przypomina o konieczności stosowania polityki zerowej tolerancji i o tym, że ofiary nigdy nie mogą usłyszeć o przedawnieniu popełnionych wobec nich czynów. „Niech przyjęcie i wysłuchanie ofiar, których rany nigdy nie będą przedawnione, umocni waszą determinację we wprowadzaniu w życie zerowej tolerancji i wasze działania służące temu, aby każdy ochrzczony czuł się zaangażowany w kościelną i społeczną transformację, której tak bardzo potrzebujemy” – pisze watykański sekretarz stanu.

W imieniu Papieża kard. Parolin dziękuje też Kościołowi we Francji za działania podejmowane na rzecz ewangelizacji młodego pokolenia, szczególnie za pośrednictwem szkół katolickich oraz o konieczności przełożenia Synodów Biskupów o młodzieży na konkretne działania. Zachęca zarazem francuskich biskupów do promowania w społeczeństwie kultury spotkania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8