Polscy biskupi o liście do młodych: radość, entuzjazm i troska

Dopiero trzeci jego projekt został ostatecznie zaakceptowany. Pierwszy był bardzo długi i nudny, drugi trochę krótszy, ale bardzo posępny, a ten list jest pełen radości – mówił abp Gądecki.

„Kościół jest wam matką, nie opuści was, jest gotów wam towarzyszyć na nowych drogach, na wspaniałych ścieżkach, gdzie wiatr Ducha wieje mocniej, rozpraszając chmury obojętności, powierzchowności, zniechęcenia” – piszą ojcowie synodalni w liście do młodzieży świata. Został on odczytany na zakończenie Mszy wieńczącej Synod Biskupów.

„Ten list jest entuzjastycznym przesłaniem ojców synodalnych, którzy wzywają młodych do pójścia razem z Kościołem i w Kościele” – podkreśla abp Stanisław Gądecki. „Gdy chodzi o charakterystykę tego listu trzeba powiedzieć, że dopiero trzeci jego projekt został ostatecznie zaakceptowany. Pierwszy był bardzo długi i nudny, drugi trochę krótszy, ale bardzo posępny, a ten list jest pełen radości – mówi Radiu Watykańskiemu przewodniczący episkopatu Polski, który brał udział w synodzie. - To entuzjastyczne przesłanie dla młodzieży ojców synodalnych, wezwanie do pójścia razem z Kościołem i w Kościele jest tym, co się na tej jednej stronie tekstu zmieściło. Według mnie, jeśli pierwszy projekt listu przypominał szarzyznę jesieni, drugi był zimą, to ostateczna wersja jest pełnią lata”.

Odpowiadający w polskim episkopacie za duszpasterstwo młodzieży bp Marek Solarczyk zauważa, że ten krótki list jest ważnym przesłaniem, które skutecznie pójdzie w świat młodzieży. „Jest to przesłanie, w którym zawarte jest pozdrowienie, zawarta jest życzliwość, zawarta jest troska o to, aby młodzi ludzie tam gdzie są obecni byli rzeczywiście szanowani, żeby mogli rozwijać to wszystko, co jest bogactwem ich życia i znaleźć tych, którzy im w tym pomogą” – mówi bp Solarczyk, który był jednym z czterech ojców synodalnych z Polski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10