Papież: Piękny przykład dla karierowiczów

Podczas niedzielnego spotkania z wiernym na modlitwie Anioł Pański Papież wspomniał też o dzisiejszej beatyfikacji w Marsylii francuskiego kapłana Jean-Baptiste’a Fouque’a.

“Daje on piękny przykład wszystkim karierowiczom. Żył na przełomie XIX i XX wieku, promował liczne dzieła charytatywne i socjalne na rzecz młodzieży, osób starszych, biednych i chorych – przypomniał Ojciec Święty. – Niech przykład i wstawiennictwo tego apostoła miłosierdzia wspierają nas w zaangażowaniu w gościnność i dzielenie się z osobami najsłabszymi i znajdującymi się w niekorzystnej sytuacji. ”

Ks. Fouque (1851-1936) popularnie nazywany jest świętym z Marsylii. Właśnie w tym mieście spędził 50 lat swego kapłańskiego życia, z czego aż 35 pracował w jednej parafii. „Nigdy nie został proboszczem, był oddanym dla ludzi wikarym. Z oddaniem służył najbardziej potrzebującym troszcząc się o ich ciało i ducha. Jest wzorem do naśladowania w realizacji kapłańskiej posługi” – podkreśla o. Bernard Ardura, postulator w jego procesie beatyfikacyjnym. „Pokazywał on, że kluczem życia chrześcijańskiego jest miłość Boga wyrażająca się w konkrecie służby najbardziej potrzebującym, a to jest przesłanie bardzo potrzebne także dla współczesnych księży” – mówi o. Ardura.

Postulator: człowiek całkowicie oddany kapłańskiej misji

“ Widzimy w tym księdzu człowieka całkowicie oddanego swej kapłańskiej misji. Od świtu do nocy żył w zjednoczeniu z Bogiem zarówno na osobistej modlitwie, sprawowaniu sakramentów, jak i w służbie ostatnim – mówi Radiu Watykańskiemu o. Ardura. – W Marsylii stworzył sieć instytucji, które niosą pomoc sierotom, opuszczonej młodzieży, a także młodocianym skazańcom. Ponadto założył szpital i dom spokojnej starości oraz szkołę dla zaniedbanych dzieci, do której dziś uczęszcza ponad 200 dzieci. Całe swe życie oddał Bogu. Ludzie wspominają jego niezachwianą wiarę i upór w realizowaniu inicjatyw, które rozeznał jako wolę Bożą. Przez 50 lat swego kapłaństwa był wikarym. Swą posługą głęboko naznaczył Marsylię. Także dziś jest tam bardzo czczony. ”

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8