Gniezno: Akcja Katolicka "otacza troską życie"

Mszą św. sprawowaną w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem bp. Bogdana Wojtusia rozpoczęła się dziś w Gnieźnie konferencja poświęcona ochronie i poszanowaniu ludzkie życia.

W spotkaniu wzięło udział blisko 200 osób: członków Akcji Katolickiej archidiecezji gnieźnieńskiej i poznańskiej, braci z Towarzystwa św. Wojciecha oraz delegatów organizacji prorodzinnych z diecezji włocławskiej, kaliskiej, bydgoskiej i toruńskiej.

W homilii gnieźnieński biskup pomocniczy nawiązując do hasła konferencji przypomniał fragment encykliki Jana Pawła II „Evangelium Vitae”, w którym Papież stwierdził, iż życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny.

„To życie jest dziś atakowane! – stwierdził gnieźnieński biskup pomocniczy dodając, że ataki te są nie tylko dziełem ludzi, ale samego szatana, który dąży do tego, by to życie najsłabsze, będące u samego początku, zniszczyć.

Kaznodzieja stwierdził również, że istotą i podstawowym celem każdego życia jest rozwój i wzrost. Troska o ów rozwój i wzrost spoczywa na rodzicach, ale także na Szkole i Kościele. „Nie możemy zaniedbać tego obowiązku! Nie możemy nie stawać w obronie życia! – wołał bp Wojtuś.

Po Mszy św. uczestnicy konferencji wysłuchali krótkiego wykładu o św. Wojciechu i zwiedzili gnieźnieńską katedrę. W południe w Kolegium Europejskim rozpocznie się część panelowa spotkania. W programie przewidziano m.in. wykład prof. dr hab. Władysława Ryszarda Chałupka z Instytutu Dendrologii PAN pt: „Boży dar w pętach ideologii”.

Uczestnicy konferencji będą mieli również okazję wysłuchać wykładu połączonego z prezentacją multimedialną o Giannie Berettcie Molli i jej świadectwie wobec daru życia i szacunku dla niego. Spotkają się ponadto z ks. Sławomirem Jessą, kapelanem Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gnieźnie oraz Joanną i Robertem Słocińskimi z Kościoła Domowego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9