Ewangelizują w Polsce

Kilkuosobowa grupa młodych ludzi z różnych krajów Europy odwiedziła Siedlce i Lublin. Są to uczniowie Międzynarodowej Szkoły Modlitwy i Ewangelizacji Jeunesse-Lumiere o. Daniela Ange z Francji. Wśród młodzieży lubelskich szkół i niektórych parafii prowadzą ewangelizację dając świadectwo swego życia i spotkania w nim Pana Boga.

Szkoła Jeunesse-Lumiere uczy życia modlitwą, przebaczenia, konsekwencji, dzielenia się wiarą. Jeśli ktoś prawdziwie spotyka Jezusa, nie może zatrzymać Go dla siebie – mówią goście z Francji. Do szkoły przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata w wieku od 18 do 30 lat. Decydują się tutaj spędzić rok swojego życia. Wchodzą w rytm dnia, który wyznacza modlitwa, wykłady, życie w braterskiej wspólnocie, przebaczenie i ewangelizacja. - Dla mnie niesamowite jest to, że z różnych zakątków świata przylatują do Francji ludzie, którzy na jakimś etapie swej drogi spotkali Jezusa, czasem w bardzo dramatycznych okolicznościach i tworzą wspólnotę, która spędza ze sobą 24 godziny na dobę doświadczając niezwykłych rzeczy – mówi Agnieszka Huszcz lublinianka absolwentka Szkoły.

Jednym z zadań uczniów Jeunesse-Lumiere jest ewangelizacja. Najpierw we Francji, potem w jakimś kraju w Europie, z którego przyszło zaproszenie. W tym roku zaproszenie przyszło m.in. z Polski. – Dla nas Polska to wielkie odkrycie. Tyle ludzi w kościołach i ta wielka życzliwość! To wielki skarb, choć słyszeliśmy, że część z osób, które chodzą do kościoła tak naprawdę nie wierzy w Boga żyjącego, działającego tu i teraz. Ale tak jest naprawdę! Dajemy o tym świadectwo – mówią.

Uczniowie Szkoły Jeunesse-Lumiere będą przebywali w Polsce do 22 marca.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8