Spotkanie z błogosławioną w znaku relikwii

Uroczystą Mszą św. w piątek sprawowaną w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny po archidiecezji krakowskiej - informuje Nasz Dziennik.

Relikwie zagoszczą w tych parafiach, które zgłoszą chęć ich przyjęcia w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

Peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny po archidiecezji krakowskiej rozpocznie się w piątek w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Eucharystią o godz. 16.00. Do uczestnictwa w tej Mszy św. szczególne zaproszenie kierowane jest pod adresem młodych. Jeszcze w piątek relikwie zostaną przewiezione do Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie w dniach 8-10 lutego odbędą się rekolekcje dla maturzystów Grup Apostolskich.

- Zapraszamy i zachęcamy wszystkie parafie, aby przyjęły relikwie bł. Karoliny Kózkówny. Jest jeszcze wiele wolnych terminów - mówi Karolina Król, dyrektor Biura KSM Archidiecezji Krakowskiej. Zgłoszenia połączone z wyborem terminu można kierować pod adresem: Biuro KSM Archidiecezji Krakowskiej, ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków; telefonicznie pod numerem (012) 628 82 29. Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie internetowej: www.krakow.ksm.org.pl :.

"Ta młodziutka córka Kościoła tarnowskiego swoim życiem i śmiercią mówi przede wszystkim do młodych. Do chłopców i dziewcząt. Do mężczyzn i kobiet. Mówi o wielkiej godności kobiety: o godności ludzkiej osoby. O godności ciała, które wprawdzie na tym świecie podlega śmierci, jest zniszczalne, ale nosi w sobie zapis nieśmiertelności, jaką człowiek ma osiągnąć w Bogu wiecznym i żywym, osiągnąć przez Chrystusa" - mówił Jan Paweł II w homilii podczas Mszy św. beatyfikacyjnej Karoliny Kózkówny w Tarnowie 10 czerwca 1987 roku.

Jak przypominają organizatorzy tych szczególnych spotkań z błogosławioną, 10 czerwca 2007 r. minęła 20. rocznica beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny - męczennicy w obronie czystości, patronki młodzieży, Ruchu Czystych Serc i KSM. We wrześniu 2007 r. na Krajowej Radzie KSM podjęto decyzję o przeprowadzeniu peregrynacji relikwii błogosławionej patronki w poszczególnych diecezjach, wzorem KSM archidiecezji poznańskiej. Przy tej okazji warto także zauważyć, że dzień przed inauguracją peregrynacji relikwii bł. Karoliny po archidiecezji krakowskiej, tzn. jutro, przypada 15. rocznica reaktywacji KSM w Kościele krakowskim. Dokonał jej specjalnym dekretem ks. kard. Franciszek Macharski 7 lutego 1993 roku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11