Internetowa wyszukiwarka rekolekcji

Pierwsza w Polsce internetowa wyszukiwarka rekolekcji wystartuje w najbliższą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 10 lutego na portalu duchowy.pl - Będzie ona znakiem rozpoznawczym naszego serwisu – zapowiada ks. Andrzej Sikorski, twórca portalu.

Dzięki niej łatwo będzie można znaleźć terminy i propozycje rekolekcji organizowanych przez różne ośrodki i domy rekolekcyjne, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia w całej Polsce.

- Chcemy zaproponować odnowę duchową współczesnego człowieka. Wielki Post to dobry czas, aby zwolnić tempo życia, zatrzymać się i pochylić nad sensem swojego życia. Dziś wszyscy zabiegani, zapracowani, żyjemy tak, jakby Boga nie było – zauważa ks. Sikorski. Stąd zrodził się pomysł, by przygotować narzędzie przydatne w odnalezieniu dobrych rekolekcji, kursów czy sesji służących do przemiany swego serca. - Chcemy, aby każdy przeżył swoją wiosnę duchową – podkreśla twórca portalu duchowy.pl.

Jak zapewnia ks. Sikorski, wyszukiwarka będzie cały czas ulepszana i uzupełniania o kolejne rekolekcje, kursy i warsztaty. Ponadto poprzez specjalny formularz w internecie sami organizatorzy łatwo będą mogli dodawać do bazy danych kolejne propozycje rekolekcji. Twórca portalu duchowy.pl liczy też na współpracę różnych ruchów kościelnych i wspólnot.

Duchowy.pl to serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Powstał 2 kwietnia 2007 i od tego czasu odwiedziło go prawie 500 tys. osób. W zamyśle jego twórcy, ks. Sikorskiego, i jego współpracowników duchowy.pl ma być „szczególnym miejscem w internecie, gdzie można dowiedzieć się więcej o modlitwie i duchowości, znaleźć świadectwa znanych i nieznanych ludzi ze świata kultury, polityki, Kościoła, zapoznać się z nauczaniem Benedykta XVI, rozważać Słowo Boże oraz zapoznać się z aktualnymi informacjami z życia Kościoła”.

Jak podkreśla ks. Sikorski, największym zainteresowaniem internautów cieszy się dział „Aktualności”, „Czytelnia on-line” oraz dział „Módlmy się za siebie”, gdzie można poprosić innych o modlitwę. W ten sposób powstał Łańcuch modlitw”. Popularnością cieszą się także konkursy z nagrodami ogłaszane w serwisie.

W II Ogólnopolskim Konkursie Witryn Chrześcijańskich o nagrodę św. Izydora, serwis duchowy.pl zajął III miejsce w kategorii „Chrześcijańska witryna informacyjna”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8