Brazylia: Kapituła redemptorystów

W Salvadorze, stolicy stanu Bahia w Brazylii, odbywa się, od 12 do 17 listopada, VI Kapituła redemptorystów z Wiceprowincji Bahia. Redemptoryści, Polacy i Brazylijczycy przynależący do wiceprowincji, w czasie obrad podsumowują ostatnie trzy lata pracy misyjnej, oraz wspólnie wyznaczą priorytety i zadania na następne lata.

Inspiracją do podjętych dyskusji i debat stał się dokument z Aparecidy, zachęcający Kościół w Ameryce Łacińskiej do podjęcia nowej misji ewangelizacyjnej o zasięgu kontynentalnym. Podczas obrad kapituły wybrany został nowy zarząd wiceprowincji. Na przełożonego, na kolejne trzy lata, został ponownie wybrany o. Antoni Niemiec CSsR, a jego zastępcą jest o. Roque Alves da Silva CSsR. W obradach kapituły uczestniczy także o. Zdzisław Klafka CSsR, prowincjał redemptorystów z Warszawy, do której formalnie przynależy Wiceprowincja Bahia.

Polscy redemptoryści pracują w Bahia od 1973 r. Rozpoczęli od posługi w sanktuarium Dobrego Jezusa w Lapie, a z czasem otwarli nowe placówki w Salvador, Senhor do Bonfim e Arraial d´Ajuda. W Brazylii redemptoryści znani są z misji ludowych i obsługi sanktuariów. W ostatnich latach skutecznie podjęli się formacji młodzieży i świeckich, którzy czynnie uczestniczą w misjach ludowych oraz prężnie ewangelizują w swoich parafiach i wspólnotach.

Obecnie do Wiceprowincji Bahia przynależy 38 ojców i braci po ślubach wieczystych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8