Centralnym punktem uroczystości św. Siostry Faustyny w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach będzie ceremonia przyjęcia członków stowarzyszenia "Faustinum". Rozpoczęło się tam Triduum przed 5 października, kiedy to obchodzimy liturgiczne wspomnienie Apostołki Bożego Miłosierdzia - podał Nasz Dziennik.
Do czwartku o godz. 17.00 w kaplicy klasztornej sprawowane będą Msze św. z okolicznościowymi kazaniami ks. prof. Jana Machniaka. W samą uroczystość, 5 października, Eucharystie w kaplicy klasztornej odprawione zostaną o godz.: 6.30, 17.00, 19.00 oraz w bazylice o godz.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.20 (po Koronce do Bożego Miłosierdzia) i o godz. 18.00.
W czasie Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się ceremonia przyjęcia członków stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum" - wręczenie odznak i złożenie przyrzeczeń oddania się i służby Miłosierdziu Bożemu. Uroczystości przewodniczyć będzie ks. bp Jan Zając, rektor łagiewnickiego sanktuarium. - Członkowie "Faustinum" niosą światu orędzie Miłosierdzia, które Jezus przekazał przez św. Siostrę Faustynę. Prosił o to przy różnych okazjach Ojciec Święty Jan Paweł II - przypomina s. M. Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.
Jak informuje s. M. Elżbieta Siepak, w tym roku do grona członków "Faustinum" przyjęto 37 wolontariuszy z Polski, Australii, Irlandii, Kanady, Libanu, Niemiec, Słowacji i USA. - Siedmiu członków, którzy ukończyli czteroletnią formację, otrzyma odznaki stowarzyszenia "Faustinum", a 14 członków z Polski i Szwecji złoży przyrzeczenia oddania się na służbę Miłosierdziu Bożemu. Nie wszyscy członkowie będą uczestniczyć w ceremoniach w Krakowie. Większość Słowaków weźmie udział w ceremoniach na Słowacji - zaznacza s. M. Elżbieta Siepak.
Na uroczystości w łagiewnickim sanktuarium przybędą członkowie "Faustinum" z Polski, Szwecji, Niemiec, Libanu i Słowacji.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Boże Narodzenie jest również okazją do ponownego uświadomienia sobie „cudu ludzkiej wolności”.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.