Odrodzeni konsekrowani

Pierwsza Pielgrzymka Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego odbyła się na Jasnej Górze w sobotę, 2 grudnia. Uczestniczyło w niej ok. 100 osób - dziewic i wdów konsekrowanych oraz pustelników.

Spotkanie pod hasłem: „Indywidualne formy życia konsekrowanego znakiem obecności Chrystusa we współczesnym świecie” zorganizowała Podkomisja ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego.

Program pielgrzymki obejmował miedzy innymi spotkanie w Kaplicy Różańcowej. Punktem centralnym była Msza św. w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem ks. bpa Mariana Zimałka, biskupa pomocniczego diec. sandomierskiej.

„Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że mogliśmy tutaj wszystkie formy indywidualne życia konsekrowanego przeżywać w tym czasie, w którym zatrzymując się nad swoim powołaniem, odnajdywaliśmy jego sens i jego misję w Kościele właśnie tu, przed Obrazem Matki Bożej, Tej, która prowadzi do Chrystusa – mówił ks. Jerzy Gołębiewski, przewodniczący podkomisji ds. Indywidualnych Form Życia Konsekrowanego na zakończenie Mszy św. - Pragniemy w Niej odnajdywać tę drogę, na którą Chrystus nas powołuje”.

Pielgrzymka miała na celu zawierzenie Matce Bożej odradzających się form życia konsekrowanego oraz wymianę doświadczeń osób z całej Polski.

„W Kościele jest zauważana pewna tendencja odradzania się dawnych form życia konsekrowanego – tłumaczy ks. Jerzy Gołębiewski - Od początku Kościoła były dziewice konsekrowane, wdowy, które poświęcały się modlitwie i posłudze ubogim i chorym, jak również pustelnicy. Przez wieki te formy zanikły lub zostały wchłonięte przez zorganizowane formy życia konsekrowanego. Od kilkunastu lat widać odradzanie się tych form. Dlatego zwrócono uwagę, że warto, aby ujednolicić i pomóc tym osobom w tym, aby to swoje powołanie przeżywały odpowiedzialnie w świecie”. „Matka Boża zawiera w sobie wszystkie te formy życia konsekrowanego: była dziewicą, była wdową, a jej styl życia, to jak życie pustelniczki” – dodał przewodniczący podkomisji.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11