Ludźmierz: Arcybiskup Ryłko na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Uczestnicy Ruchu Światło-Życie, przebywający na wakacyjnych rekolekcjach na Podhalu, wzięli udział w Dniu Wspólnoty, który odbył się 10 lipca w sanktuarium Matki Boskiej w Ludźmierzu. Mszy św. odprawionej w sanktuarium przewodniczył abp Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Podziękował on młodym, że mimo tylu ofert wakacyjnych, decydują się pogłębiać swoją wiarę poprzez uczestnictwo w rekolekcjach Ruchu-Światło Życie. "Cieszę się, że mogę wspólnie z wami przeżyć tajemnicę Wieczernika - Zesłania Ducha Świętego. Szczególnym darem Ducha Świętego w naszych czasach są ruchy kościelne, a zwłaszcza Ruch Światło-Życie" - mówił do zgromadzonych w sanktuarium.

Przed Mszą każda grupa prezentowała się kolegom i koleżankom z innych grup oazowych. Młodzi wzięli też udział w godzinie świadectw. Spotkanie zakończyło się nabożeństwem rozesłania.

Do Ludźmierza przyjechało pięć grup z trzech diecezji - warszawsko-praskiej, łódzkiej i krakowskiej. Przebywają one w ośrodkach rekolekcyjnych w Kiczorach, Rdzawce, Białym Dunajcu, Lubomierzu, Groniu. "15-dniowe rekolekcje skupiają się wokół tajemnic różańcowych. Dzień 13. poświęcony jest tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. To Dzień Wspólnoty, dlatego obchodzimy go wspólnie w Ludźmierzu" - tłumaczy kustosz sanktuarium ks. Tadeusz Juchas.

Ruch Światło-Życie narodził się w latach 50. Jego twórcą był ks. Franciszek Blachnicki (1921-1987), który założył pierwszy ośrodek rekolekcyjny w Krościenku nad Dunajcem. W ostatnich latach ruch rozwija się także poza granicami Polski, m.in. w Czechach, Niemczech, na Litwie, Łotwie, Białorusi. Swoją genezą sięga oaz - spotkań wspólnoty służących modlitwie. Oazy skupiają osoby w różnym wieku, szczególnie jednak idea Ruchu Światło-Życie bliska jest młodym. Skupieniu i modlitwom służą całoroczne spotkania oraz rekolekcje wakacyjne.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10