Tydzień św. Krzysztofa

W niedzielę rozpoczyna się „Tydzień św. Krzysztofa”. Do 29 lipca w całym kraju pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”, odbywać się będą modlitwy w intencji uczestników ruchu drogowego, poświęcane będą pojazdy i prowadzone inicjatywy mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach.

Ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców, zachęca do refleksji nad naszymi postawami za kierownicą, bo jak mówi, każdy człowiek, który ginie na drodze to ogromna strata. 

„I dlatego nasze prośby, apele i wielka serdeczna modlitwa za przyczyną św. Krzysztofa, aby takich łamań przepisów, czyli grzechów na drodze nie było wcale, gdy ktoś jedzie po pijanemu, gdy ktoś po prostu przejeżdża przez podwójną ciągłą, nie patrzy czy jest przejście dla pieszych, omija, to są wszystko sprawy, które później składają się na to, że takie tragedie na drogach są, których my chcemy uniknąć” - powiedział ks. Midura. 

„Tydzień św. Krzysztofa” to także okazja do wsparcia polskich misjonarzy. W ramach inicjatywy „1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr” MIVA Polska - jedna z agend komisji misyjnej Episkopatu - zbiera ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOSCIÓŁ, POLSKA

 • nika
  22.07.2018 19:17
  "ktoś jedzie po pijanemu, gdy ktoś po prostu przejeżdża przez podwójną ciągłą, nie patrzy czy jest przejście dla pieszych, omija" To wcale nie są najczęstsze grzechy. Przekraczanie dozwolonej prędkości, rozmawianie za kierownicą przez komórkę, wyprzedzanie na trzeciego, jeżdżenie "na zderzaku" poprzednika, nieużywanie kierunkowskazów, to tak na szybko według mnie nasze najczęstsze grzechy na drodze. Pomijając już zwykły brak kultury. Oj, byłoby się z czego spowiadać każdego dnia...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6