Biskupi Erytrei zaapelowali, aby do 6 sierpnia we wszystkich parafiach, kościołach, kaplicach, klasztorach modlono się w intencji o pokoju w ich kraju i w Etiopii.
Wezwanie do modlitwy o pokój jest pokłosiem podpisanej 9 lipca przez Erytreę i Etiopię deklaracji stwierdzającej, że wojna między obu krajami została zakończona. Aby jednak żyć w pokoju – stwierdzają biskupi – konieczną rzeczą jest przyodzianie się w prawość, sprawiedliwość, przebaczenie, otwartość, a nade wszystko w prawdziwego ducha przebaczenia i miłosierdzia.
Dlatego też hierarchowie zachęcają, by szczególnie soboty i niedziele poświęcić na medytacje poświęcone tematowi pokoju, sprawiedliwości i pojednania. Aby przyniosły one upragnione owoce, powinny bazować na fundamecie Słowa Bożego i dokumentach Kościoła odnoszących się do tego tematu.
Ks. Gabriel Romanelli, proboszcz parafii Świętej Rodziny, opisuje trudną codzienność.
No nie. Człowiek nigdy nie jest przedmiotem. Także wtedy, gdy chodzi o badania naukowe.
Zawieranie porozumienia pokojowego w sprawie Ukrainy bez Europy jest nierealistyczne.
W 120-lecie rozdziału Kościoła od państwa poparcie dla laickości spada wśród młodzieży.
„Dialog czy wojna? Tischner wobec współczesnych sporów społecznych i religijnych”.