Abp Ryś o największej godności w życiu chrześcijanina

"Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani, a inni nie" – powiedział abp Grzegorz Ryś w trakcie Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury. Podczas Mszy św. w Starym Sączu metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.

„Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony - jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w Kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, otwórzcie się na to doświadczenie, a Ewangelia będzie dla was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły” – dodał.

Zdaniem arcybiskupa jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tu wszyscy są artystami. „Nie chodzi o to, co człowiek robi, tylko jak, i że w tym, co robi, widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to, co robimy, miało głęboko osobisty rys” – podkreślił abp Ryś.

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury, potrwa do 3 lipca przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. To wyjątkowe spotkanie ludzi, którzy chcą budować swoje życie na Ewangelii. Rekolekcje zgromadziły ok. ośmiuset osób. Są to m.in. muzycy, dziennikarze, politycy, działacze społeczni, liderzy wspólnot i ich rodziny z Polski oraz Niemiec, Chorwacji, Belgii, Irlandii, Ukrainy czy Białorusi.

Uczestnicy wspólnie się modlą, wielbią Boga i słuchają konferencji.

Strefa Chwały odbywa się w kilku namiotach postawionych tuż przy ołtarzu papieskim, który zachowany został po wizycie Jana Pawła II. Największy z namiotów to główne miejsce spotkań, gdzie m.in. codziennie sprawowana jest Eucharystia. W mniejszych namiotach powstały MuzaCafe oraz Strefa Chwały Young i Strefa Chwały Kids.

Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury organizuje Stowarzyszenie Muza Dei wraz z diecezją tarnowską oraz gminą Stary Sącz.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6