Irak: patriarcha Sako apeluje do chrześcijan o większą aktywność

Patriarcha Kościoła chaldejskiego dąży do uaktywnienia chrześcijan w Iraku. Jego zdaniem jest to niezbędne, jeśli wyznawcy Chrystusa mają pozostać w tym kraju. Przypomina, że połowa irackich chrześcijan już opuściła swą ojczyznę.

Abp Luis Sako zwrócił się przede wszystkim do własnej wspólnoty kościelnej. Podkreślił, że głównym celem musi być dziś zapewnienie chrześcijanom równouprawnienia i bezpieczeństwa, poszanowania dla ich dziedzictwa, tradycji i dóbr materialnych. Nie mogą być traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Chaldejski patriarcha Babilonii apeluje też do wszystkich chrześcijan w Iraku, aby wznowiona została działalność krajowej Rady Kościołów. To właśnie ona miałby występować do władz o równouprawnienie chrześcijan. Dzięki takiej jednomyślności Kościoły miałyby większą siłę przebicia w relacjach z irackimi władzami.

Abp Sako bezskutecznie zabiega o ustanowienie rady od ponad roku. Aby wyjść z impasu, proponuje zwołanie spotkania zwierzchników wszystkich wspólnot chrześcijańskich obecnych w Iraku, zarówno wschodnich, jak i protestanckich.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10