Dzięki Komunii stajemy się jak On

Papieski list do dzieci z podziękowaniem za rysunki z bratem Murą.

„Lata szkolne są piękne, jeżeli pomagają w uczeniu się przyjaźni, w byciu hojnymi w dawaniu, bez oczekiwania czegokolwiek w zamian, tak jak żył brat Salvador” – napisał Papież w liście do dzieci z Pollenza, w prowincji Macerata, w centralnych Włoszech. Jest on odpowiedzią na przesłane mu obrazki. Dzieci przedstawiły na nich przyjaźń Franciszka z bratem zakonnym Salvadorem Mura, który w Argentynie był jego kierowcą.

„Noszę w sercu pamięć o jego oddaniu i postępowaniu, które wzbudzało wielkie zaufanie. Także i dla was – dodał Ojciec Święty – jest bardzo ważne, aby zachowywać pamięć o osobach, które dały wam dobry przykład, jak być świadkami radości Ewangelii”.

W swoim liście Papież nawiązał także do Pierwszej Komunii, którą dzieci przyjmą już za 3 tygodnie. „Za każdym razem, kiedy przyjmujemy Komunię – pisze Franciszek – coraz bardziej upodabniamy się do Jezusa, stajemy się, jak On. Komunia jest tak ważna, gdyż stajemy się tym, co przyjmujemy. Ale aby to mogło nastąpić, musimy pukać do serca Pana Jezusa, prosząc przede wszystkim o przebaczenie. A Jezus przebacza zawsze i nigdy nie przestanie”.

Salvador Mura był jezuitą, bratem zakonnym, Argentyńczykiem włoskiego pochodzenia. Z przyszłym Papieżem Franciszkiem łączyła go szczególna więź od czasu, gdy ten był jeszcze prowincjałem jezuitów w Argentynie. Brat Mura zmarł w Rzymie w grudniu ubiegłego roku. Franciszek przyjechał wtedy do Kurii Generalnej jezuitów, aby pomodlić się przy trumnie zmarłego przyjaciela. Dzieci z Pollenzy dowiedziały się o nim dzięki swojej nauczycielce religii, która dobrze znała argentyńskiego zakonnika.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5