Abp Auza w ONZ: jesteśmy zawiedzeni porażką

Starania o zapewnienie migrantom godziwych warunków życia nie przyniosły należytych rezultatów, jesteśmy tym rozczarowani - powiedział abp Bernardito Auza na zakończenie obrad Komisji ds. Ludności i Rozwoju przy ONZ.

Stolica Apostolska opowiadała się zawsze za zapewnieniem fundamentalnych praw człowieka dla każdego, ubolewamy, że Komisji nie udało się tego dokonać – mówił hierarcha.

Stały obserwator przy ONZ zwrócił uwagę, że porażka ta wynika z uporczywego lekceważenia zastrzeżeń, jasno wyrażonych przez poszczególne delegacje. Abp Auza odniósł się szczególnie do nadmiernego koncentrowania się na kwestiach tzw. praw reprodukcyjnych oraz zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Ich niejasne sformułowania otwierają furtkę np. do legalizacji i finansowania aborcji ponad prawem narodowym. Oenzetowska komisja próbując przeforsować te kwestie, bez zaakceptowania autonomii państw w ich realizacji, pogwałca ich suwerenność – podkreślił watykański dyplomata.

Abp Auza wezwał komisję do podtrzymania i przestrzegania przepisów, które mówią o wprowadzaniu postanowień z pełnym poszanowaniem wartości religijnych, etycznych i kulturowych.

Watykański dyplomata przy ONZ zabrał głos na 51. spotkaniu Komisji ds. Ludności i Rozwoju w sprawie zrównoważonego rozwoju miast, mobilności i migracji.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5