Wielkopostna kampania solidarności kolumbijskiej Caritas z Wenezuelą

"Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!"

Konferencja Episkopatu Kolumbii przy pomocy krajowej Caritas rozpoczęła wielkopostną kampanię solidarności, która w tym roku zbierze fundusze na pomoc dla wenezuelskich imigrantów i repatriowanych Kolumbijczyków. "Wykluczeni i zmarginalizowani są naszymi braćmi... Dzielcie się z radością!" - to hasło tegorocznej kampanii, zaczerpnięte z wypowiedzi Papieża Franciszka.

Kryzys gospodarczy i społeczny, w którym Wenezuela jest pogrążona od czterech lat, zmusił wielu jej mieszkańców do szukania schronienia w Kolumbii i powrotu wielu Kolumbijczyków do swego rodzinnego kraju. W centrach pomocy otrzymują wsparcie. Żywność, lekarstwa, opieka medyczna, narzędzia do pracy i artykuły gospodarstwa domowego, a także pomoc w znalezieniu mieszkań są najpilniejszymi potrzebami - wyjaśnił podczas konferencji prasowej bp Victor Manuel Ochoa, ordynariusz diecezji Cúcuta, jednej z najbardziej dotkniętych problemem imigrantów. Jednocześnie podkreślił, że kampania ta jest również okazją, aby wyrazić wdzięczność Wenezuelczykom za ich solidarność w latach, gdy Kolumbijczycy byli imigrantami w ich kraju.

Według oficjalnych danych, w ciągu ostatnich 18 miesięcy, do Kolumbii przybyło około 660 tysięcy Wenezuelczyków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7