To już za kilka dni!

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży prosi Polaków, którzy chcą wziąć udział w ŚDM w Panamie, by nie rejestrowali się w systemie panamskim. Informacje, kiedy i jak się zarejestrować, wkrótce pojawią się na stronie KBO oraz Episkopatu Polski.

Jak poinformowało na Twitterze Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, w poniedziałek w Panamie odbyła się konferencja prasowa dotycząca procesu rejestracji na Światowe Dni Młodzieży Panama 2019, organizowana przez Lokalny Komitet Organizacyjny.

Jednocześnie KBO zaapelowało w specjalnym komunikacie do Polaków chcących wziąć udział w wydarzeniu, by nie rejestrowali grup w systemie panamskim.

"Niezależnie od podanych na niej (na konferencji prasowej) informacji, prosimy o wzięcie pod uwagę wskazówek Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, odpowiadającego w imieniu Konferencji Episkopatu Polski za zapewnienie opieki duchowej, prawnej i logistycznej uczestnikom ŚDM. Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM jest w stałym kontakcie z przewodniczącym komitetu, abp. Jos, Domingo Ulloa Mendieta oraz sekretarzem generalnym Victorem Changiem Gonzalesem" - napisał w komunikacie dyrektor KBO ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Dodał, że informacje o zasadach rejestracji grup polskich i polonijnych, chcących wziąć udział w wydarzeniu, zostaną przedstawione w czasie XV Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które będzie trwało od piątku do niedzieli w Warszawie. Komunikat w tej sprawie zostanie także umieszczony na stronie internetowej Episkopatu Polski oraz www.panama2019.pl

Ks. Parafiniuk podał, że apel dotyczy wszystkich pielgrzymów udających się na ŚDM do Panamy, niezależnie od tego, czy wyjeżdżają w ramach grupy diecezjalnej, zakonnej, wspólnoty czy duszpasterstwa. Prosił, by pytania kierować na adres: rejestracja@sdm.org.pl

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie między 22 a 27 stycznia 2019 r pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!". Spotkanie w stolicy kraju poprzedzą Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. W ŚDM w Panamie ma wziąć udział około 5 tysięcy pielgrzymów z Polski. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP

 • Ada
  30.01.2018 06:48
  Jakiś czas temu widziałam program w tv że po dniach młodzieży w Polsce na polach nadal znajdują się lampy z solarami o łącznej wartości 1,5 miliona zł. Stoją w szczerym polu, nikt się do nich nie przyznaje, nikt nie bierze za nie odpowiedzialności.Polska to bogaty chyba kraj skoro pozwala sobie na taką rozrzutność a raczej podatnik... Może czas zająć się tą sprawą ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9