Papież na Twitterze przypomina znaczenie Bożego Narodzenia

W dwóch tekstach zamieszczonych na Twitterze papież Franciszek przypomniał, jakie jest prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia i zaapelował, by "uwolnić" Święta od "światowości, która je wzięła w niewolę".

W przesłaniu zamieszczonym w sobotę papież podkreślił: "Jeśli chcemy świętować prawdziwe Boże Narodzenie, rozważajmy ten znak: kruchą prostotę niemowlęcia. Tam jest Bóg".

Dzień wcześniej Franciszek zwrócił się z następującym apelem: "Uwolnijmy Boże Narodzenie od światowości, która je wzięła w niewolę!".

"Prawdziwy duch Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg nas kocha" - dodał.

Oficjalny papieski profil na Twitterze, redagowany w kilku językach, w tym po polsku, obserwuje ponad 43 miliony osób na całym świecie.

«« | « | 1 | » | »»
 • gośc
  23.12.2017 18:35
  Może papież przypomni też znaczenie sakramentu małżeństwa i spowiedzi świętej? Mamy bowiem zamęt po adhortacji AL.
  ""..Kardynał Walter Kasper, główny zwolennik propozycji zmiany nauczania Kościoła w kwestii dopuszczania do Komunii Świętej osób rozwiedzionych i pozostających w ponownych związkach, dla niemieckiej sekcji Radia Watykańskiego orzekł „koniec kontrowersji wokół adhortacji apostolskiej »Amoris Laetitia«”. Podstawą takiego orzeczenia jest wydrukowanie w „Acta Apostolica Sedis” prywatnego listu papieża Franciszka do biskupów argentyńskich na ten temat. Z grubsza można powiedzieć, że listem tym papież potwierdził niezgodną z jakąkolwiek wcześniejszą praktyką interpretację dopuszczającą zrobienie wyjątku od normy moralnej dla niektórych par. Tak by – nie owijajmy w bawełnę – nie porzucając cudzołożnych stosunków mogły przystępować do Komunii. Tego typu praktyki były czymś nie do pomyślenia przez całe dzieje Kościoła. Teraz ci, którzy bronią dorobku Ewangelii i dwóch tysięcy lat rozpatrywania nauk moralnych, są przez rzeczonego kardynała określani mianem skażonych „jednostronnym moralnym obiektywizmem”.(...)
  http://christianitas.org/news/pusty-zbior-wyjatkow-papieza-franciszka/
 • Gość
  26.12.2017 00:45
  cokolwiek Franciszek powie, musi wrócić wątek "Amoris Laetitia”
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11