Zaproszenie do Piekar

Metropolita katowicki, abp Wiktor Skworc zaprasza na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Drodzy Diecezjanie!

Trwa rok duszpasterski przeżywany w duchu skierowanego do Apostołów wezwania Chrystusa Zmartwychwstałego: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię!” (Mk 16,15).

Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że chrześcijanin nie powinien wstydzić się świadectwa Pana (por. 2 Tm 1,8), ponieważ na mocy sakramentu chrztu i bierzmowania jesteśmy uzdolnieni do postępowania jako świadkowie Ewangelii i do zobowiązań, które z niej wypływają. „Świadectwo to polega na przekazywaniu wiary w słowach i czynach. Jest ono aktem sprawiedliwości, który potwierdza albo daje poznać prawdę” (KKK 2472).

Słowa prawdy o Chrystusie wybrzmiewają dzisiaj – w święto Przemienienia Pańskiego – w sposób wyjątkowy. Kieruje je do nas sam Bóg: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, jego słuchajcie” (Mt 17,5).

Już za dwa tygodnie kobiety i dziewczęta złożą na piekarskim wzgórzu autentyczne świadectwo miłości do Jezusa Chrystusa i Jego Matki. Tak jak Maryja, będziemy słuchali słów naszego Zbawiciela, aby na co dzień mężnie wyznawać wiarę i żyć według jej zasad. Kolejny raz Bożej Opatrzności powierzymy siebie, intencje osobiste, naszych rodzin i najbliższych, a także aktualne sprawy społeczne.

Drogie Siostry w Chrystusie, mam nadzieję, że na dorocznej pielgrzymce kobiet i dziewcząt do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. nie zabraknie przedstawicielek wszystkich parafii naszej archidiecezji.

Z radością i bardzo serdecznie zapraszam w niedzielę 20 sierpnia br. świat kobiet archidiecezji katowickiej i metropolii do piekarskiego sanktuarium! Jak co roku, liczę na obecność i modlitwę babć, matek, żon i córek! Starajmy się o to, aby tradycję pielgrzymek stanowych przekazać młodemu pokoleniu, dzięki czemu pielgrzymka będzie również doświadczeniem wspólnoty pokoleń.

Zaproszenie kieruję do sióstr zakonnych i kobiet należących do instytutów życia konsekrowanego, do kobiet stanu wolnego oraz przedstawicielek lokalnych samorządów i branż zawodowych. Zapraszam również środowisko nauczycielek, pedagogów, personelu medycznego, świata kultury, nauki oraz ruchów katolickich i parafialnych wspólnot modlitewnych.

Naszym wyjątkowym gościem w Piekarach Śl. będzie kardynał Stanisław Ryłko, archiprezbiter Bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie, który do 2016 r. pełnił funkcję przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich. Przez długie lata był zaangażowany z ramienia Stolicy Apostolskiej w organizację Światowych Dni Młodzieży (w Kolonii, Sydney i Krakowie). Był bliskim współpracownikiem papieża Jana Pawła II. Nasz Gość wygłosi homilię i będzie przewodniczył Eucharystii.

Z kolei Nieszporom będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło.

Osoby, które nie będą mogły pielgrzymować do Piekar Śląskich, szczególnie chorych i starszych, zachęcam do duchowej łączności z pielgrzymami dzięki transmisjom telewizyjnym TVP Katowice i TV Polonia oraz radiowym, na falach Radia eM, Radia Katowice i Radia Piekary.

Serdecznie proszę was, Drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji zbliżającej się pielgrzymki kobiet do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się o duchowe owoce tego pielgrzymowania w małżeństwach i rodzinach, w naszym Kościele lokalnym, w naszym społeczeństwie. Módlmy się o ducha misyjnego dla wszystkich, aby Dobra Nowina naszego zmartwychwstałego Pana, Jezusa Chrystusa była głoszona! Aby realizowane było polecenie: Idźcie i głoście!

Pielgrzymującym do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej oraz wszystkim Diecezjanom z serca błogosławię.

† Wiktor Skworc,

Arcybiskup Metropolita Katowicki

 

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10