Wiceprezydent na Ogólnokrajowym Katolickim Śniadaniu Modlitewnym

Mike Pence zapewnił, że Donald Trump jest sojusznikiem amerykańskich katolików

„Katolicy amerykańscy mają sojusznika w prezydencie Donaldzie Trumpie” – zapewnił wiceprezydent Stanów Zjednoczonych uczestników dorocznego Ogólnokrajowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego. Odbyło się ono we wtorek 6 czerwca w Waszyngtonie. Mike Pence był jednym z mówców podczas tego spotkania. Wiceprezydent zapewnił o zobowiązaniu prezydenta Donalda Trumpa do ochrony wolności religijnej i poszanowania świętości życia zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na całym świecie, a szczególnie na Bliskim Wschodzie. Wśród licznych mówców dorocznego śniadania był obecny zwierzchnik Rycerzy Kolumba Carl Anderson.

„Katolicyzm pozostawił trwały ślad na amerykańskim duchu. Wasza wiara przenosi góry, a wasz Kościół z mocą niesie dobro małym i dużym wspólnotom” – powiedział wiceprezydent Mike Pence w swoim przemówieniu. Wiceprezydent wyraził ubolewanie z powodu ostatnich ataków terrorystycznych w Europie i zapewnił o zobowiązaniu Donalda Trumpa, by zakończyć ataki na wolność religijną w świecie i w Stanach Zjednoczonych.

Mike Pence, który wychował się w rodzinie katolickiej, powiedział, że podczas śniadania modlitewnego poczuł się jak w domu i, że jego mama widząc go tam byłaby z niego bardzo dumna.

Z kolei Carl Anderson nawiązał do ostatniego spotkania Papieża Franciszka i Donalda Trumpa. „Specjalną platformę porozumienia pomiędzy nimi stanowi ich oddanie sprawie ochrony życia, wolności religijnej, a także ochrony chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – powiedział zwierzchnik Rycerzy Kolumba.

Katolickie śniadania modlitewne organizowane są od 2004 roku, jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II do podjęcia nowej ewangelizacji. Służą one umacnianiu wiary i są okazją do wsłuchania się w głos polityków i przywódców religijnych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| USA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9