Papież: Módlcie się o pokój

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek kontynuował cykl katechez o nadziei. Ojciec Święty odniósł się do modlitwy „Ojcze nasz”, zauważając, że w rozpoczynającym tę modlitwę wezwaniu streszcza się cała tajemnica modlitwy chrześcijańskiej. 

Franciszek dodał, że przyzywanie Boga imieniem „Ojcze” nie jest bynajmniej czymś oczywistym. 

TŁUMACZENIE: 
„Bylibyśmy skłonni do używania tytułów wznioślejszych, które wydają się okazywać więcej szacunku dla Jego transcendencji. Natomiast przyzywanie Go jako „Ojca” stawia nas w relacji zażyłości z Nim, jak dziecko, które zwraca się do swojego tatusia, wiedząc, że jest przez niego kochane i otoczone opieką.” 

Papież podkreślił, że „możemy być dalecy, wrodzy, możemy nawet określać siebie jako ‘bezbożnicy’. Ale Ewangelia Jezusa Chrystusa objawia nam, że Bóg nie może obyć się bez nas: On nigdy nie będzie Bogiem ‘bez człowieka’”.

TŁUMACZENIE: 
„Ta pewność jest źródłem naszej nadziei, która jest strzeżona we wszystkich wezwaniach „Ojcze nasz”. Kiedy potrzebujemy pomocy, Jezus nie mówi nam, byśmy utracili nadzieję i zamknęli się w sobie, lecz zwrócili się do Ojca i prosili Go z ufnością.” 

Ojciec Święty dodał, że wszystkie nasze potrzeby, od tych najbardziej oczywistych i powszednich, takich jak żywność, zdrowie, praca, aż po zyskanie przebaczenia i wsparcie w pokusach nie są odzwierciedleniem naszej samotności: jest natomiast Ojciec, który zawsze patrzy na nas z miłością i na pewno nas nie opuszcza.

Do szczególnej modlitwy w intencji pokoju podczas nabożeństw czerwcowych zachęcił papież Franciszek pielgrzymów polskich.

TŁUMACZENIE: 
„Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace z Radomia. W ramach podjętej inicjatywy 12 Gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju realizuje ono projekt ustanowienia w świecie 12 centrów adoracji Eucharystii i nieustannej modlitwy o pokój, w miejscach najbardziej zapalnych. Na ich prośbę poświęciłem dzisiaj ołtarz adoracji: Adoratio Domini in unitate et pace przeznaczony dla Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyang w Korei Południowej. Niech waszej modlitwy o pokój nie zabraknie podczas nabożeństw czerwcowych, poświęconych szczególnej czci Serca Pana Jezusa. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.”

W dzisiejszej audiencji ogólnej na placu św. Piotra w Watykanie uczestniczyło ok. 15 tys. wiernych z całego świata.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9