Jezus: pasterz i brama

W południe papież Franciszek wraz z wiernymi zgromadzonymi na placu św. Piotra w Watykanie odmówił modlitwę "Regina Coeli".

W rozważaniu Ojciec Święty odniósł się do Ewangelii, nawiązującej do obchodzonej dziś niedzieli Dobrego Pasterza. Jezus ukazuje się w dwóch obrazach - pasterza oraz bramy owczarni. 

„Jezus dobry pasterz i brama owiec, jest przywódcą, którego władza wyraża się w służbie, przywódcą, który aby nakazywać daje życie i nie żąda od innych, aby je poświęcali. Takiemu przywódcy można zaufać, podobnie jak owce, które słuchają głosu swojego pasterza, bo wiedzą, że z nim idzie się na dobre i obfite pastwiska.” Papież Franciszek wskazał, że jesteśmy związani z Panem, jak pasterz ze swoimi owcami, jesteśmy przyjaciółmi i braćmi Jezusa. Jednak zawsze istnieje niebezpieczeństwo zatracenia naszego Pasterza.

„Dziś jesteśmy zachęceni, byśmy nie dali się odwieść fałszywymi mądrościami tego świata, ale szli za Jezusem, Zmartwychwstałym jako jedynym pewnym przewodnikiem, który nadaje sens naszemu życiu.” Na zakończenie Ojciec Święty przypomniał, że obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prosił więc Maryję, aby wspierała tych, którzy są powołani przez Jej Syna. W sposób szczególny polecając opiece Maryi nowych kapłanów, których wyświęcił dziś rano w Bazylice Watykańskiej.

Po południowej modlitwie „Regina Coeli” papież Franciszek przypomniał o beatyfikowanym wczoraj w Hiszpanii Antonim Arribasem Hortingueli i jego sześciu towarzyszach. Wyraził nadzieję, że ich męczeństwo wzbudzi w Kościele pragnienie mężnego świadectwa Ewangelii miłosierdzia. 

Ponadto pozdrowił wszystkich pielgrzymów zgromadzonych na placu św. Piotra, w tym także przybyłych z Warszawy. Zachęcił do modlitwy różańcowej, szczególnie w intencji pokoju. 

„Jutro skierujemy suplikę do Matki Bożej Różańcowej z Pompei. W maju módlmy się na różańcu zwłaszcza o pokój, tak jak o to prosiła Matka Boża w Fatimie, gdzie za kilka dni udam się z pielgrzymką, z okazji setnej rocznicy pierwszego objawienia.” Na zakończenie, Ojciec Święty tradycyjnie życzył wszystkim dobrej niedzieli i smacznego obiadu. Prosił także, aby nie zapominać o nim w swoich modlitwach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9