Feniksy 2017 wręczone!

Kard. Grocholewski, bp Wacław Depo, Ludmiła i Stanisław Grygielowie, stacje radiowe obchodzące jubileusz ćwierćwiecza, właściciel "Białego Kruka" Leszek Sosnowski i ks. Norbert Nęcek. Wręczono statuetki Feniksa i Małego Feniksa.

- Jak pisał Cyprian Kamil Norwid: „Szczytność dlatego właśnie jest szczytna, iż przypadkiem się nie otrzymuje”. Dziękuję, że mogę być świadkiem waszych zmagań obrazem, słowem i dźwiękiem, po to, by przekazać to, co najpiękniejsze, dar Bożego Słowa – mówił abp Depo otwierając galę wręczenia nagród. Nawiązując do dnia uroczystości przypomniał śluby Jana Kazimierza w katedrze lwowskiej z 1656r. - Tam otrzymaliśmy dar Matki, który jest przedziwną mocą i ochroną – mówił.

Reprezentujący bp Henryka Hosera, gospodarza miejsca, bp senior diecezji warszawsko-praskiej Kazimierz Romaniuk zauważył, że „Feniksy pokazują, że nagrodzeni idą dobrą drogą”. - Nagrody wzmacniają wiarę w siebie, zachęcają do dalszej pracy. Nagrodzeni, szczególnie wierzący, powinni uświadomić sobie, że swoją cząstkę ma tu też sam Bóg. Życzę laureatom, by się mobilizowali do dalszych poczynań i by dziękowali Bogu za to co już osiągnęli - mówił.

Głównego Feniksa otrzymało małżeństwo: prof. Stanisław Grygiel oraz Ludmiła Grygiel. - Ten złotoognisty ptak będzie przypominał mi Przyszłość, dla której żyje i pracuje - mówił prof. Grygier odbierając statuetkę. - Nagrodę tę pojmuję nie jako uznanie mojej twórczości i talentu, ale docenienie tematów, które podejmowałam. To jest nagroda dla wszystkich, o których pisałam – mówiła z kolei Ludmiła Grygiel.

Wyróżnienia i statuetki zostały wręczone w szesnastu kategoriach. Laureatów ogłoszono podczas uroczystego otwarcia XXIII Targów Wydawców Katolickich 30 marca na Zamku Królewskim w Warszawie. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest pod linkiem: http://warszawa.gosc.pl/doc/3783064.FENIKSY-dla-kard-Z-Grocholewskiego-i-abp-W-Depo

Podczas gali wręczania nagród w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana na Pradze przyznano Feniksa wcześniej niezapowiadanego - statuetkę specjalną dla tygodnika „Niedziela” za wydanie „Spraw nieba i ziemi” autorstwa abp Depo. Zaskoczona Lidia Dutkiewicz, red. naczelna tygodnika, przyznała, że wymieniona publikacja jest szczególnie ważna dla dziennikarzy, pisarzy i wydawców. - Jest w niej wiele cennych rad. Na przykład taka, by zanim zaczniemy pisać, wysłuchać tego, co Bóg ma nam do powiedzenia. Są w niej też flesze dziennikarskie, które podpowiadają jak krótko i szybko przekazać informacje - mówiła.

Podczas uroczystości wręczono również Małego Feniksa. Otrzymały je rozgłośnie, które w 2017r. świętują jubileusz 25. działalności. Są to: Katolickie Radio Podlasie, Radio Maryja, Radio Warszawa, Radio eM Kielce, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Aim Karin, Rafio Fiat. Nagrodę specjalną otrzymał ks. Norbert Nęcek. Wyróżniono również Czesława Ryszkę.

Galę wręczenia nagród prowadziła Jolanta Fajkowska.

Uroczystość zwieńczył koncert w wykonaniu Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5