Caritas podziękowała swym darczyńcom

Bez zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, Caritas Archidiecezji Lubelskiej nie udałoby się pomóc tak wielkiej liczbie potrzebujących. Podczas Gali Darczyńców była okazja, by podziękować wszystkim wolontariuszom.

Uroczysta gala, zorganizowana już po raz czwarty, była okazją do posumowania całorocznej działalności Caritas lubelskiej oraz podsumowania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to kampania, która już od ponad dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom, zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie  i rehabilitacje. Dzięki zaangażowaniu darczyńców w 2016 r. na terenie archidiecezji lubelskiej udało się rozprowadzić prawie 70 tysięcy świec.

Rok 2016 był dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej szczególny, bo po latach oczekiwań w Krasnymstawie otwarte zostało Centrum Charytatywne, które pomaga dzieciom, niepełnosprawnym, seniorom i wszystkim osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzięki pomocy wielu darczyńców lubelska Caritas przekazała w ubiegłym roku przeszło 44 tys. zł na dofinansowanie operacji. Fundusz Caritas Dzieciom sfinansował prawie 15 tys. ciepłych posiłków na kwotę ponad 50 tys. zł dla 79 dzieci. Stypendia socjalne otrzymało 89 dzieci, na które przeznaczone zostało ponad 16 tys. zł. Wyprawki szkolne otrzymało 2200 dzieci. Ze sprzętu rehabilitacyjnego dla osób starszych i chorych w ubiegłym roku skorzystało 407 osób.

W ubiegłe wakacje na koloniach zorganizowanych przez Caritas odpoczywało 600 dzieci, a Fundusz Stypendialny Skrzydła wsparł 71 dzieci kwotą prawie 60 tys. zł. Wydano 755 ton żywności dla ponad 50 tys. osób oraz wsparto ponad 500 uchodźców. Przez cały rok Caritas wydawała potrzebującym posiłki, ubrania, meble i leki. Z tej pomocy skorzystało 25 tys. osób. 

Wieczór nazwany Galą Darczyńców był okazją, by podziękować wszystkim tym, bez których realizacja tej pomocy nie mogłaby mieć miejsca. Podczas gali wyróżniono statuetkami osoby i instytucje, które wspierały w minionym roku lubelską Caritas.

Statuetkę w kategorii "Firma odpowiedzialna społecznie" otrzymało przedsiębiorstwo z branży handlowej POSNET, które w tym roku wsparło kampanię "Tornister pełen uśmiechów".

- Nasze główne przesłanie to inwestowanie w dzieci - mówił Rafał Kapica prezes firmy. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mogli wziąć udział w tej kampanii - podkreślał. Statuetka "Darczyńcy regularnego" trafiła do małżeństwa Moniki i Dariusza Jawniaków, którzy od lat wspierają Fundusz Caritas Dzieciom. 

Wyróżnienie "Przyjaciel Caritas" trafiło do reprezentatek klubu MKS Selgros.

- Piłkarki z MKS Selgros bardzo chętnie wspierają wszystkie akcje charytatywne, szczególnie dobrze im się współpracuje z Caritas - mówił ks. Grzegorz Bzdyrak duszpasterz piłkarek. 

W kategorii "Dziennikarz" nagrodę otrzymała inicjatorka ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados

Tytuł "Wolontariusza Caritas" przypadł ks. Pawłowki Ciosmakowi, który od 14 lat swoje ferie zimowe i letnie spędza w domu Caritas w Firleju, a statuetkę w kategorii "Proboszcz Caritas" otrzymał proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie ks. Andrzej Jóźko. Wyróżnieniem "Wspólnota Caritas" zostało odznaczone Szkolne Koło Caritas działające przy Gimnazjum nr 3 w Świdniku,  które działa od 2005 r. 

W uroczystej gali udział wzięli liczni goście, sympatycy i darczyńcy organizacji m.in. Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP . 

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5