Episkopat Australii za przyjęciem uchodźców

Przewodniczący australijskiego episkopatu abp Denis Hart wezwał rząd do przyjęcia uchodźców z obozów przejściowych w wyspiarskiej Republice Nauru i na wyspie Manus, należącej do Papui Nowej Gwinei

Przewodniczący australijskiego episkopatu abp Denis Hart wezwał rząd do przyjęcia uchodźców z obozów przejściowych w wyspiarskiej Republice Nauru i na wyspie Manus, należącej do Papui Nowej Gwinei. Przebywa w nich nadal ok. 2 tys. ubiegających się o azyl w Australii. Panują tam bulwersujące warunki. Również Papież Franciszek, który otrzymał listy od przetrzymywanych osób, wyraził głębokie zaniepokojenie ich sytuacją.

W wydanym w imieniu episkopatu Australii oświadczeniu abp Denis Hart podkreśla, że los ludzi zmuszonych do opuszczenia swoich krajów przez wojnę, prześladowania czy ubóstwo to jeden z największych kryzysów humanitarnych naszych czasów. Powołując się na słowa Ojca Świętego przypomina, że na wszystkich członkach Kościoła spoczywa obowiązek niesienia im pomocy. Przyznając, że australijski rząd podejmuje wysiłki dla rozwiązania kwestii azylantów, wzywa, by jak najprędzej zakończyć proces przyjmowania uchodźców z obozów przejściowych. Zapewnia o gotowości ich przyjęcia i udzielenia im pomocy przez katolickie organizacje zajmujące się opieką społeczną i zdrowotną czy edukacją. Celem koordynacji wspierania uchodźców od chwili ich przybycia do Australii episkopat rozpoczął współpracę z Katolickim Sojuszem dla Starających się o Azyl. Wiele parafii i społeczności lokalnych wyraziło już chęć udziału w tym dziele, które w kończącym się Roku Miłosierdzia ma szczególne znaczenie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6