Watykan: Prezentacja Raportu o Handlu i Rozwoju

Dokument zatytułowany „Przemiany strukturalne dla integracji i zrównoważonego wzrostu” został przedstawiony w Watykanie. Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” jest to wyraźny znak współpracy między Stolicą Apostolską i UNCTAD.

Stworzenie systemu handlu globalnego umożliwiającego rozwój każdego człowieka w sposób integralny, z jego wymiarem materialnym, społecznym i duchowym. To założenie przyświeca Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD). Nakreślił je kard. Peter Turkson podczas prezentacji Raportu o Handlu i Rozwoju.

Dokument zatytułowany „Przemiany strukturalne dla integracji i zrównoważonego wzrostu” został przedstawiony w Watykanie. Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” jest to wyraźny znak współpracy między Stolicą Apostolską i UNCTAD. W swoim wystąpieniu kard. Turkson wyjaśnił rolę, jaką odgrywa handel międzynarodowy w walce z ubóstwem i nierównością:

„W ubiegłych 52 latach nowe technologie przełamały oficjalne granice między narodami, otwierając nowe obszary dla ekonomii. Także zmiany na scenie politycznej stworzyły nowe możliwości dla światowego handlu. Sprawiedliwa globalizacja nie będzie jednak wynikiem chaotycznych decyzji podejmowanych i stosowanych niezależnie od siebie w różnych sektorach: handlowym, finansowym, pracowniczym, edukacyjnym i zdrowotnym. Musi to być zjawisko skonsolidowane, które wymaga scalonych rozwiązań i oczywiście zintegrowanej polityki. Z kolei taka polityka wymaga brania pod uwagę różnych głosów. Nie tylko banków, finansistów, handlowców, ale także pracowników, bezrobotnych, migrantów, młodzieży i osób starszych, a nawet środowiska naturalnego” – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax”. 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6