Wierzę w Chrystusa, który jest w najmniejszych

Jako skromna zakonnica na obrazie kanonizacyjnym, z różańcem w ręku i z krzyżem, św. Teresa z Kalkuty jakby na nowo wyznaje, już wobec nieba całego, że wierzy w Chrystusa, który jest obecny wśród tych najbardziej opuszczonych, znieważonych - mówi ks. Tadeusz Rostworowski SJ.

Po Mszy dziękczynnej za kanonizację Matki Teresy uczestniczący w niej ks. Tadeusz Rostworowski SJ, który pracuje w Australii, w rozmowie z Radiem Watykańskim zwrócił uwagę na towarzyszący uroczystościom obraz kanonizowanej. Jest on swego rodzaju potwierdzeniem wyznania wiary, które już przed laty złożyła publicznie w Rzymie przyszła święta.   

„Pamiętam rok 1983, kiedy z okazji Nadzwyczajnego Roku Świętego Odkupienia Matka Teresa razem z Bratem Rogerem prowadzili Drogę Krzyżową w Koloseum. I wtedy Matka Teresa mówiła w sposób naprawdę uderzający, zaczęła wyznawać swą wiarę: «Wierzę w jednego Boga, wierzę w Boga Ojca, wierzę w Ducha Świętego i wierzę w Chrystusa, który jest obecny w umierającym, leżącym na ulicy. Wierzę w tego Chrystusa, który jest w tych najmniejszych, najbardziej wyrzuconych na margines świata». I teraz, w czasie kanonizacji i podczas Mszy dziękczynnej za kanonizację, miłość Matki Teresy do Chrystusa w tych najbiedniejszych okazuje się tak bardzo prawdziwa, tak bardzo realna. I ona, jako skromna zakonnica na obrazie kanonizacyjnym, z różańcem w ręku i z krzyżem, jakby na nowo wyznaje, już wobec nieba całego, że wierzy w Chrystusa, który jest obecny wśród tych najbardziej opuszczonych, znieważonych. I to właśnie Ojciec Święty z taką mocą podkreślał. To mnie tak bardzo uderzyło we wczorajszej homilii, ale dziś także było to obecne, o tym jej uśmiechu, pełnym miłosierdzia do każdego człowieka, zwłaszcza do tych najbiedniejszych, jak i tych jeszcze nienarodzonych dzieci, w łonach matek, żeby mogły się urodzić, żeby były przyjęte z miłością” – mówił ks. Rostworowski.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8