Oświadczyny u Jana Pawła II

„Czy wyjdziesz za mnie?” – takie pytanie zadał w czwartek Vinicius, pielgrzym z Brazylii, swojej ukochanej Thaisie w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Oświadczyny zostały przyjęte a narzeczonych pobłogosławił obecny w muzeum biskup Jean-Pierre Delville.

W czwartek w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II w Wadowicach Vinicius, pielgrzym z Brazylii, oświadczył się swojej dziewczynie Thaisie – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który jest jednym z organizatorów placówki. Swoje oświadczyny Vinicius zaplanował z wyprzedzeniem, uprzedzając o tym pracowników muzeum.

„Od jakiegoś czasu pomyślałem, że idealnym miejscem na zaręczyny byłby rodzinny dom Karola Wojtyły. I kiedy otrzymałem od Państwa potwierdzenie mojej rezerwacji i bilety elektroniczne, nie miałem żadnych wątpliwości – oświadczę się jej w miejscu, które tak mocno jest związane z jego historią” – pisał w mailu do muzeum. 

Jan Paweł II jest bardzo ważna w życiu narzeczonych. Oboje poznali się w grupie modlitewnej, w której nauki papieża Polaka – w szczególności jego rozumienie prawdziwej miłości – były bardzo ważnym elementem rozważań. 

„Kiedy okazało się, że następnym miejscem, gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży, będzie Polska – każde z nas - osobno, bo jeszcze się wtedy nawet nie znaliśmy - postanowiło, że musi tam pojechać. Potem, jako tylko koledzy, zaczęliśmy organizować grupę, która wyruszy razem do Krakowa na ŚDM. Niestety, kryzys ekonomiczny w Brazylii sprawił, że ceny wyjazdu tak wzrosły, że większość z naszych znajomych nie mogła sobie pozwolić na podróż. My – prawdziwym cudem – zdobyliśmy bilety po starych cenach, co oznaczało, że mogliśmy pojechać! Wierzymy mocno, że to dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II” – zdradził Vinicius.

W czwartek na koniec zwiedzania domu rodzinnego papieża Polaka, Vinicius oświadczył się Thaisie, a ta zaskoczona i wzruszona, powiedziała: „tak”. Co więcej, przebywający w tym czasie muzeum bp Jean-Pierre Delville, biskup diecezjalny Liège w Belgii, pobłogosławił narzeczonych.

Dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, w którym mieści się multimedialne muzeum, to jeden z bardziej uczęszczanych punktów na trasie pielgrzymów ŚDM. Tylko od 18 lipca do 27 lipca odwiedziło je 24 tysiące młodych pielgrzymów z blisko 60 krajów świata, m.in. z Egiptu, Izraela, Libanu, Hondurasu, Ekwadoru, Urugwaju, Tajwanu, Mołdawii, Meksyku czy Kenii.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9