Teraz jest czas Bożego Miłosierdzia

Biskupi z całego świata głoszą od dzisiaj na terenie Krakowa katechezy w 33 językach. „Wsłuchujcie się w Słowo Jezusa, bo to teraz jest czas Bożego Miłosierdzia” - zachęcał młodych metropolita Nowego Jorku kard. Timothy Dolan.

Spotkanie odbyło się w ogromnym namiocie na terenie Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Piastowskiej. Uczestnikami katechezy byli pielgrzymi m. in. z USA, Australii, Anglii, Filipin czy Szkocji.

Kard. Timothy Dolan powiedział młodzieży, że bardzo się cieszy i docenia to, że jest wśród tak wielu młodych ludzi z krajów całego świata. Hierarcha opowiadał młodym, że każde Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczył były dla niego wyjątkowym i pięknym przeżyciem.

„Wsłuchujcie się w Słowo Jezusa, bo teraz jest czas Bożego Miłosierdzia” - mówił do młodych kard. Dolan. Wielokrotnie zwracał uwagę na to, że wezwania Jezusa nie można odkładać na później. „To czas Bożego Miłosierdzia” - podkreślał.

Zdaniem kardynała Światowe Dni Młodzieży to czas decyzji. „Zaproszenia Jezusa do naszego życia nie można odkładać na później” - mówił. I dodał, że często w codziennym życiu gdy pojawiają się trudności wolimy odłożyć je na jutro. Według kard. Dolana Boże Miłosierdzie jest zawsze i wszędzie obecne, tu i teraz.

Kardynał powiedział, że zaobserwował, iż właśnie Światowe Dni Młodzieży są czasem podejmowania ważnych decyzji dotyczących kapłaństwa, powołania, czy małżeństwa. „Młodzież to potwierdza, że to czas zatrzymania i podjęcia ważnych decyzji, które pomaga podjąć Duch Święty” - mówił kardynał z Nowego Jorku, zachęcając młodych do przemyśleń.

Katechezy, które są stałą częścią ŚDM mają za cel wprowadzenie pielgrzymów w temat tegorocznego spotkania, którym jest Boże Miłosierdzie: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Katechezy dają także możliwość spotkania z hierarchami Kościoła.

Katechezy będą głoszone w 33 językach przez biskupów pochodzących z całego świata, m.in. w języku: polskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, ukraińskim ale też węgierskim, koreańskim, arabskim, białoruskim, bułgarskim, khmerskim, kantońskim, chorwackim i słowackim.

Katechezy będą się odbywały w dniach 27 - 29 lipca w godzinach 9.00-12.00 na terenie Krakowa i okolicznych miejscowości: w kościołach, ale także na stadionach i w parkach.

Podczas katechez będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkie katechezy kończyć się będą Eucharystią.

Przeczytaj również relacje z innych katechez:

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9