Rusza MAIKA

Na konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski przedstawiono rozpoczynającą swoją działalność Młodzieżową Agencję Informacyjną

- Dziękuję Państwu za przybycie i zatroskanie sprawą młodzieży. Organizacja Kongresu Młodzieży Polonijnej jest z jednej strony aktem zaufania do młodzieży, ale także staraniem dążącym do ożywiania angażowania się młodzieży w Kościele – mówi ks. bp Wiesław Lechowicz - Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Pomysłem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży na angażowanie młodych w życie Kościoła jest powstanie Młodzieżowej Agencji Informacyjnej – MAIKI, która także ma wspierać integrowanie się nie tylko młodzieży w kraju, ale także za granicą.

Na konferencji prasowej w Sekretariacie Episkopatu Polski przedstawiono Młodzieżową Agencję Informacyjną MAIKA rozpoczynającą swoją działalność. Misją MAIKI jest służenie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie w duchu Nowej Ewangelizacji do której zachęcał św. Jan Paweł II. W dobie mediów społecznościowych  tworzących „szósty kontynent” – jak mówi papież Franciszek – pragniemy, aby świat się dowiedział o młodych ludziach głoszących Ewangelię, angażujących się w życie Kościoła, dających innym świadectwo o swojej miłości do Jezusa Chrystusa. Naszą misją jest nietrzymanie światła pod korcem. Chcemy pokazać dobro wyrastające z młodych serc na które trzeba się napatrzyć, aby je odkryć. MAIKA ma być tym miejscem napatrzenia się i naśladowania dobra małego i dużego, cichego i głośnego, ale czynionego z potrzeby serca tam, gdzie żyjemy i jesteśmy.

W dzisiejszym świecie młodzież potrzebuje nie tylko informacji o tym co dobre, ale także świadectwa – mówi przewodnicząca Prezydium KR KSM Ilona Trojnar – a tego nigdy nie jest za dużo. Zaletą MAIKI jest łatwość przesyłania materiałów za pomocą formularza. Praktycznie każdy młody człowiek o minimalnej znajomości komputera poradzi sobie we współpracy z redakcją. To nie są pierwsze doświadczenia KSM w zakresie mediów, ponieważ wydajemy m.in. Katolicki Miesięcznik dla Młodzieży „Wzrastanie” i realizujemy także projekt Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa razem z Biurem Prasowym KEP – Rzecznikiem Prasowym KEP księdzem Pawłem Rytel-Andrianikiem.

Chcemy pokazać Kościół młodych nie tylko w obszarze wydarzeń światowych, krajowych, diecezjalnych, ale szczególnie to, co jest dobre i piękne wymiarze parafialnym itp. – mówi ks. Zbigniew Kucharski Asystent Generalny KSM i pomysłodawca MAIKI. – Jedną z wartości MAIKI jest to, że będą tam umieszczane materiały mówiące o tym, co się dobrego dzieje w środowisku młodzieżowym, autorstwa młodzieży. Prace nad utworzeniem MAIKI trwały długo. Świadczyć o tym może to, że domena www.maika.com.pl została wykupiona prawie 2 lata temu, a dzisiaj mamy premierę, odsłonę MAIKI.

Zapraszamy młodych ludzi do przesyłania tekstów, zdjęć, filmików – mówi Łukasz Brodzik redaktor MAIKI – rozwijania pasji dziennikarskich. Do zaangażowania się w nową ewangelizację przez wykorzystywanie mediów społecznościowych. Materiały można przesyłać za pomocą strony internetowej www.maika.com.pl na której znajduje się stosowny formularz. Po jego wypełnieniu, załączeniu zdjęć czy filmików należy zaakceptować jeszcze tylko zaakceptować regulamin. Podmiotem prowadzącym MAIKĘ jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

MAIKA jest nie tylko skierowana do młodzieży, ale również do księży, katechetów, do wszystkich osób poszukujących pomysłów, różnych form, inicjatyw związanych z duszpasterstwem młodzieży – mówi ks. Zbigniew Kucharski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5