Zamień noc w moc miłosierdzia

"Handel ludźmi jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni" – mówią siostry zakonne z Sekcji Bakhita.

Zamień noc w moc miłosierdzia   „O godzinie 3.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 8 lutego odmówmy koronkę do Miłosierdzia Bożego przyzywając miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia” – apeluje Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa. Tego dnia bowiem przypada liturgiczne wspomnienie świętej niewolnicy Bakhity i Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat walki z handlem ludźmi.

„Handel ludźmi jest plagą naszych czasów, zbrodnią, wobec której nie możemy pozostawać obojętni” – mówią siostry zakonne z Sekcji Bakhita.

„Pod osłoną nocy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń, których doświadczają ofiary handlu ludźmi. Nocą płyną łzy wstydu, udręczenia, bezsilności; łzy tęsknoty za utraconą wolnością. W nocy toczy się zmaganie i duchowa walka z mocami Ciemności” – tłumaczą sens nocnej modlitwy osoby, które pracują z ofiarami handlu ludźmi.

„Ale świat i wszelka władza i moc należą do Boga! Dlatego o tej nocnej porze wstańmy i podejmijmy modlitwę, aby w życiu wszystkich zniewolonych objawiła się moc miłosierdzia Boga” – natychmiast dodają.

Osoby zaangażowane w przeciwdziałanie współczesnemu niewolnictwu zachęcają wierzących do modlitwy za siebie nawzajem, aby nigdy nie wykorzystywali innych, lecz mieli serca wrażliwe, zdolne poruszyć się na widok krzywdy i nieszczęścia.

Nocna inicjatywa „Zamień noc w moc miłosierdzia” to przede wszystkim wyraz naszej solidarności z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami. 

Szacuje się, że na świecie 27 mln kobiet, mężczyzn i dzieci zmuszanych jest do pracy w niewolniczych warunkach, wykorzystywanych seksualnie, przymuszanych do żebractwa, pozbawianych organów.

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa działa przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych i współpracuje z tymi, którzy podejmują podobne działania.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9