Śledź kolędę na Endomondo

Aplikacje ekartoteka i eministrant, specjalnie napisane na potrzeby parafii, skutecznie ułatwiają działalność duszpasterską we wspólnocie pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach k/Poznania. – Oczywiście żadna nowinka techniczna nie zastąpi osobistego spotkania z drugim człowiekiem, ale na pewno takiemu spotkaniu może pomóc – mówi KAI ks. Jakub Lechniak.

Autorem aplikacji jest student Politechniki Poznańskiej, Krzysztof Paszak. – Wzorowaliśmy się na tradycyjnej kartotece papierowej, a więc w ekartotece znajdują się dokładnie takie same dane. Aplikacja ułatwia prowadzenie biura parafialnego, wszystkie dane są archiwizowanie, łatwo odszukać parafian, wszystko jest w jednym miejscu – mówi ks. Lechniak.

Proboszcz parafii w Kamionkach zapewnia, że dane są chronione i bezpieczne, można korzystać z nich podczas odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy, posługując się tabletem.

Od trzech lat w odwiedzinach duszpasterskich pomaga proboszczowi aplikacja dla sportowców Endomondo. – Rozpoczynając kolędę uruchamiamy aplikację, która pokazuje mapę trasy. Moje konto udostępnione jest na stronie parafialnej, a wierni mogą śledzić, gdzie aktualnie znajduje się ksiądz – tłumaczy ks. Lechniak.

Zdaniem proboszcza parafii w Kamionkach dzięki temu rozwiązaniu parafianie nie muszą oczekiwać w nieskończoność na wizytę księdza lub stawać przed domem i spoglądać gdzie on się znajduje. – Są osoby, które wracając z pracy z Poznania spoglądały na aplikację i widziały, gdzie jestem, i czy muszą się spieszyć na kolędę, czy nie – mówi ks. Lechniak.

Poza kolędowymi „gadżetami” Krzysztof Paszak napisał dla parafii aplikację eministrant, dzięki której nie trzeba sporządzać list obecności na zbiórkach ministrantów i „służeniach”. – Każdy ministrant ma żeton, wchodząc do zakrystii przykłada go do czytnika kart, a aplikacja wszystko sumuje – tłumaczy ks. Lechniak.

Parafia pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach k/Poznania powstała w 2012 r. i liczy blisko cztery tysiące wiernych. W 2014 r. abp Stanisław Gądecki poświęcił kaplicę i budynek parafialny. Parafianie zbierają obecnie fundusze na budowę kościoła. Więcej o parafii można przeczytać na stronie mtkamionki.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5