Papież odwiedził Radę Ekonomiczną

W ten sposób, jak sam wyjaśnił, chciał dodać otuchy członkom tego gremium oraz osobiście im podziękować za ich ważną pracę w nadzorze nad strukturami ekonomicznymi i administracyjnymi Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty wziął udział w obradach Rady Ekonomicznej. W ten sposób, jak sam wyjaśnił, chciał dodać otuchy członkom tego gremium oraz osobiście im podziękować za ich ważną pracę w nadzorze nad strukturami ekonomicznymi i administracyjnymi Stolicy Apostolskiej. Franciszek potwierdził przy tym centralną rolę Rady w procesie reform.

Ze swej strony koordynator Rady kard. Reinhard Marx potwierdził jej pełne zaangażowanie w zainicjowane przez Papieża reformy finansowe i administracyjne. Przypomniał, że Rada poświęciła już wiele czasu i sił na ocenę i wypracowanie ewentualnych kroków mających służyć większej transparencji i skuteczniejszemu gospodarowaniu środkami Stolicy Apostolskiej.

Papież odwiedził Radę wczoraj po południu. Informuje o tym wydany dzisiaj komunikat prasowy. Można go odczytywać w kontekście niedawnych skandali związanych z wyciekiem zastrzeżonych dokumentów Stolicy Apostolskiej. Za ich opublikowanie odpowiada przed watykańskim sądem dwoje członków 8-osobowej, nieistniejącej już rady, która przygotowała grunt pod obecne reformy. Ich przestępcza działalność, jak i ujawnione dokumenty mogły nadszarpnąć zaufanie do trwających obecnie transformacji. Stąd znaczenie gestu Papieża, który w sposób jednoznaczny polecił kontynuowanie reform.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11