Ewangeliarz Roku Świętego

Bogato zdobioną księgę zaprojektowaną przez słoweńskiego jezuitę zaprezentowano papieżowi.

Ojcu Świętemu zaprezentowano Ewangeliarz Roku Świętego. Został on zaprojektowany przez słoweńskiego jezuitę ks. Marka Rupnika. Znajdują się w nim Ewangelie niedzielne i świąteczne całego Jubileuszu Miłosierdzia, zdobione ikonami wykonanymi przez o. Rupnika. Najważniejsze, bo widoczne dla wiernych w czasie procesji z ewangeliarzem znajdują się na okładce. Ich treść prezentuje autor.

„Na przedzie znajduje się prawdziwa mozaika – powiedział Radiu Watykańskemu ks. Rupnik. – Tak, wydanie, które wręczyliśmy dziś Papieżowi zawiera na okładce nie fotografię, ale rzeczywistą mozaikę-miniaturę. Jej wykonanie było dość trudne, bo przy takich rozmiarach niektóre kamyki mają niecałe pół milimetra wielkości. Mozaika przedstawia Chrystusa Kapłana Ukrzyżowanego, bo w Magiesterium Franciszka, miłosierdzie jest związane z kapłaństwem Chrystusa. Natomiast na tyle okładki znajduje się logo Jubileuszu, czyli obraz inspirowany św. Efremem Syryjczykiem, który zstępuje do piekieł i bierze na ramiona zagubioną owcę, a w rzeczywistości ludzkość, czyli Adama i całego jego potomstwo. Na tym obrazie jest spotkanie dwóch spojrzeń, bo, jak mówił św. Atanazy, w Chrystusie Bóg nauczył się żyć jak człowiek, abyśmy my mogli się nauczyć żyć według Boga”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11