Modlitwa o wolność religijną w Iraku

Katolicy obrządku chaldejskiego we wszystkich swoich kościołach modlą się w Adwencie o wyzwolenie Mosulu i Równiny Niniwy z rąk dżihadystów oraz o zapewnienie w Iraku wolności religijnej.

Do modlitwy w tych intencjach wezwał patriarcha Louis Raphael Sako w specjalnym przesłaniu, skierowanym do wiernych pozostałych w Iraku i rozproszonych po całym świecie. Mają oni codziennie prosić Boga o uwolnienie terenów zajętych w ubiegłym roku przez tzw. Państwo Islamskie i o jak najszybsze umożliwienie ludziom stamtąd wygnanym powrotu do własnych domów.

Abp Sako wyraził też nadzieję, że iracki parlament zmodyfikuje ustawę narzucającą dzieciom z mniejszości religijnych automatyczne przyjęcie islamu w przypadku konwersji na tę religię nawet tylko jednego z rodziców. Kontrowersyjne prawo spotkało się z protestami zwłaszcza ze strony wyznawców religii mniejszościowych. Również sam patriarcha zwołał 10 listopada manifestację w tej sprawie przed chaldejskim kościołem św. Jerzego w Bagdadzie. Wzięli w niej udział liczni chrześcijanie i inne niemuzułmańskie grupy religijne. W tydzień później parlament przyjął rezolucję odsyłającą wspomnianą ustawę do modyfikacji, mimo iż jeszcze pod koniec października odrzucił propozycję wniesienia do niej poprawek gwarantujących wolność sumienia mniejszościom religijnym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8