Synod powinien mówić o czystości

Czystość to wspaniała cnota, to łaska od Boga, to sposób, aby być bliżej Niego i dlatego trzeba o niej więcej mówić.

To słowa Rilene Simpson przedstawicielki stowarzyszenia „Odwaga”, które tuż przed samym Synodem Biskupów o Rodzinie zorganizowało w Rzymie, na Papieskim Uniwersytecie Angelicum, konferencję „Żyć w Prawdzie i Miłości: zadania duszpasterstwa osób o skłonnościach homoseksualnych”.

„Od ojców synodalnych oczekuję, aby szukali prawdy i nie dali się kupić kłamstwu” – powiedział David Prosen, terapeuta z USA, który sam kiedyś prowadził życie geja. Dopiero po nawróceniu, kiedy zaczął żyć w czystości, doświadczył czym jest prawdziwy pokój i radość. Opowiedział też jak bardzo szkodliwe jest, kiedy, jak to było w jego wypadku, kapłan twierdzi, że nie ma nic złego w seksie homoseksualnym. Podczas konferencji, w której wzięło udział dwóch Ojców Synodalnych, kard. Pell z Australii i kard. Sarah z Afryki, wielokrotnie podkreślano, że katolicy o skłonnościach homoseksualnych oczekują od Kościoła i Synodu jasnego mówienia, że życie w czystości jest możliwe dla każdego niezależnie od jego orientacji seksualnej czy tego, że jest on rozwiedziony.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYNOD

 • andrzej
  06.10.2015 14:15
  Jesteś gejem czy coś w tym stylu - żyj w czystości czyli nie współżyj seksualnie i będziesz dla mnie w porzo, takie jest stanowisko Kościoła i ja to popieram.
  Zły nie jest człowiek, złe nie są skłonności, zły jest świadomy czyn - grzech.
  A jak chcesz nowych doświadczeń, skandali, telewizji i innych atrakcji, to najpierw się obejrzyj w lustrze, przemień, wyzbądź obrzydzenia do siebie, wyspowiadaj i dopiero zapraszamy do Komunii z Kościołem. Chcemy być Kościołem ludzi grzesznych, ale nawracających się, to podstawa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8