Z krzyżami do Świętej Wody

Blisko tysiąc osób wyruszyło dziś sprzed białostockiej archikatedry do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie k. Wasilkowa. Na czele grupy niesiono duży krzyż, a podążający za nim pątnicy nieśli ze sobą małe drewniane krzyże jako symbol wyznawanej wiary i osobistych intencji ofiarowanych Bogu.

Do liczącego niemal 300 lat Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie co roku przybywają dziesiątki tysięcy wiernych z Polski i z zagranicy.

Pielgrzymkę rozpoczęła wspólna modlitwa w archikatedrze pw. Najświętszej Maryi Panny. Pątników pobłogosławił i wraz z nimi wyruszył ks. Alfred Butwiłowski, kustosz sanktuarium.

Przed wyruszeniem w drogę w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej pielgrzymi mogli otrzymać obrazki z modlitwami bł. ks. Michała Sopoćki przygotowanie w związku z zapowiedzianym przez papieża Rokiem Miłosierdzia oraz wodę przekazaną przez podlaskie firmy – producentów wody „Knyszynianka” i „Krynka”. 

W czasie wędrówki do grupy pielgrzymkowej tradycyjnie dołączają wierni z parafii leżących na trasie przemarszu. Do sanktuarium dotrą również grupy z Czarnej Białostockiej i Supraśla. Na miejscu spodziewanych jest ponad 3 tys. pątników. 

Po przybyciu do Świętej Wody wspólnie odmówiona zostanie koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie pielgrzymi uczestniczyć będą we Mszy św., po której zostaną poświęcone przyniesione przez nich krzyże, które następnie umieszczą na Górze Krzyży. Wielu pątników zwyczajowo zapali ułożone w formę krzyża znicze, aby upamiętniać trud swojej wędrówki. Na zakończenie uroczystości wierni wezmą udział w nabożeństwie zwanym „Dróżkami Maryi”.

W niedzielę 13 września w ramach dorocznych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej odbędzie się pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej województwa podlaskiego. Po wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie abp Senior Stanisław Szymecki.

Do liczącego niemal 300 lat Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie co roku przybywają dziesiątki tysięcy wiernych z Polski i z zagranicy. Szczególnym miejscem modlitwy pielgrzymów, obok Sanktuarium z obrazem Matki Bożej Bolesnej jest grota wraz z cudownym źródełkiem i powstała przed Jubileuszowym Rokiem 2000 Kalwaria.

Można na niej odnaleźć setki tysięcy różnej wielkości krzyży, przyniesionych tu wraz z modlitwami w wielu intencjach przez osoby prywatne oraz przez różne wspólnoty, środowiska, grupy i organizacje z kraju i z zagranicy. Sanktuarium od wielu lat prowadzi księgę intencyjną stawianych krzyży oraz księgę doznanych tu łask.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9