Jutro Lednica. Będziemy transmitować

To jest propozycja dla tych, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu, ale nie mogą być tam osobiście.

07.06.2014 - Pola Lednickie . XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2014
  Roman Koszowski /Foto Gość 07.06.2014 - Pola Lednickie . XVIII Spotkanie Młodych Lednica 2014 Tysiące młodych ludzi, radosnych wiarą już 19. raz przyjedzie jutro nad jezioro lednickie. - Czekam, aż Pola Lednickie zapełnią się Waszymi młodymi sercami, głodnymi wiary, nadziei i miłości - zaprasza pomysłodawca spotkań - ojciec Jan Góra OP. - Będziemy prosić o dary Ducha Świętego i z radością przeżywać obecność Chrystusa pośród nas - dodaje. - Zabierz ze sobą innych - przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, brata, siostrę... Nie może Ciebie zabraknąć. Przyjedź po dary Ducha Świętego i daj się porwać Jego miłości! - apeluje ojciec Góra.

lednica2000 Ojciec Jan Góra zaprasza na Lednicę! 6 czerwca 2015 - W Imię Ducha Świętego!

W tym roku spotkanie będzie transmitowane na żywo przez internet, by ci, którzy chcą się w nie włączyć, a nie mogą przyjechać, również mogli poczuć ten klimat i słuchać głoszonego słowa. Nadawanie rozpocznie się około godziny 12.00. Transmisję będzie można oglądać m.in. na specjalnej podstronie naszego serwisu gosc.pl/Lednica2015 (proponujemy dodać ten adres do ulubionych;).

Plan spotkania nad jeziorem lednickim jest bardzo interesujący. W tym roku Lednica ma wymiar szczególny, gdyż jest elementem przygotowania do 1050. rocznicy chrztu Polski. Stąd też tak wiele będzie modlitwy do Ducha Świętego z prośbą o umocnienie wiary. Symbolika, która w tym roku skupia się wokół czterech żywiołów: ziemia, woda, ogień i wiatr, również jest odwołaniem do trzeciej osoby Trójcy Świętej. Podczas pierwszej części ("Ziemia") młodzi na Polach Lednickich rozsypią ziemię przywiezioną ze swoich rodzinnych stron. Ten gest będzie symbolizował, że Lednica jest domem wszystkich. Część druga - "Woda" - będzie okazją do refleksji nad spotkaniem Jezusa z Samarytanką i udzieleniem w darze wody Ducha Świętego. Około 19.00 abp Stanisław Gądecki odprawi Mszę świętą, a homilię wygłosi prymas abp Wojciech Polak. W czasie tegorocznej Lednicy będzie też celebrowane nabożeństwo nałożenia rąk z prośbą o udzielenie zgromadzonym Ducha Świętego ( w części III spotkania - "Ogień"). Wcześniej na Pola Lednickie przywieziony zostanie ogień z Ostrowa Lednickiego i zostanie przekazane młodzieży przesłanie papieża Franciszka. Ostania część - "Wiatr" - to taniec ku chwale trzeciej osoby Trójcy Świętej.

Symboliczne prezenty, jakie otrzymają od organizatorów uczestnicy, mają obrazować nadprzyrodzone dary, których udziela Bóg. Będą to w tym roku: krzyżyk Ducha Świętego, szczególny symbol owoców Ducha Świętego. Kadzidło będące znakiem Jego obecności i świece, których płomień będzie znakiem rozpalonej wiary.

Pola Lednickie czekają na uczestników już od godziny 8.00. Będzie nabożeństwo pokutne i okazja do spowiedzi świętej oraz konferencja o Duchu Świętym. Oficjalne rozpoczęcie spotkania o 17.00. Zakończy się ono tradycyjnie o północy przejściem przez Bramę III Tysiąclecia.

Więcej o fenomenie spotkań lednickich w bieżącym numerze "Gościa Niedzielnego" pisze Mariusz Majewski w tekście Polska chrzcielnica, pytając czy naprawdę mija boom na Lednicę?

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LEDNICA

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11