Niosę wam pokój

„Pokój wam” – po chorwacku: Mir vama – to hasło najbliższej papieskiej podróży.

Za cztery dni, w sobotę 6 czerwca, Ojciec Święty po raz ósmy w ciągu swojego pontyfikatu uda się poza granice Włoch. Odwiedzi Sarajewo, stolicę Bośni i Hercegowiny. Już dzisiaj skierował przesłanie wideo do mieszkańców tego miasta i całego kraju. Przypomina w nim, że mottem jego pielgrzymki są słowa, którymi Jezus zmartwychwstały pozdrowił swych uczniów w wielkanocny wieczór, gdy ukazał się im w Wieczerniku. To On jest naszą mocą i nadzieją – zwraca uwagę Papież. – To Chrystus daje nam pokój, byśmy go przyjęli i nieśli innym.

„Przybędę do was, z Bożą pomocą, aby utwierdzić w wierze katolików, poprzeć dialog ekumeniczny i międzyreligijny, a przede wszystkim pokojowe współistnienie w waszym kraju. Zachęcam was, byście przyłączyli się do moich modlitw, tak aby ta podróż apostolska przyniosła oczekiwane owoce dla społeczności chrześcijańskiej i dla całego społeczeństwa. Ze swej strony przygotowuję się, by przybyć do was jako brat będący zwiastunem pokoju, by wyrazić wszystkim, naprawdę wszystkim, mój szacunek i przyjaźń. Chciałbym głosić każdemu z was, każdej rodzinie, każdej wspólnocie miłosierdzie, czułość i miłość Boga” – powiedział Papież.

W swoim wideo-przesłaniu do mieszkańców Sarajewa oraz całej Bośni i Hercegowiny Franciszek zachęcił katolików, by stali u boku swoich współobywateli jako „świadkowie wiary i miłości Boga”. Winni oni działać na rzecz społeczeństwa dążącego do pokoju we wzajemnej współpracy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11