Kuba: opublikowano program duszpasterski Kościoła

„Na drodze do Emaus” – to tytuł opublikowanego przez Konferencję Episkopatu Kuby programu duszpasterskiego.

Tytuł nawiązuje do drogi uczniów Chrystusa po Jego śmierci i zmartwychwstaniu, kiedy czuli oni pustkę i osamotnienie, ale na koniec zrozumieli, że przez cały czas Pan szedł wraz z nimi. Dokument wydaje się niezwykle ważny w związku ze zmianą klimatu politycznego w tym karaibskim kraju po ociepleniu stosunków dwustronnych ze Stanami Zjednoczonymi. Ważnym impulsem do jego realizacji będzie z pewnością bliska już podróż apostolska Papieża Franciszka na Kubę.

Jak czytamy w specjalnym oświadczeniu sekretarza generalnego kubańskiego episkopatu bp. Juana de Diosa Hernándeza Ruiza SJ, jest pragnieniem biskupów, by program wskazał drogę pielgrzymowania Kościoła, który nie zawiódł w zachowaniu wiary i nadziei. Zawiera on konkretne wskazania, które mogą pomóc w przemierzaniu tej drogi. Ujęte są one w formie czterech proponowanych przez episkopat kroków. Pierwszy to wezwanie wszystkich ochrzczonych do codziennego nawracania się. Następnie kładzie się nacisk na pogłębianie świadomości, że każdy chrześcijanin jest wezwany, by być ewangelizatorem. Trzeci krok dotyczy przemieniającego świadectwa miłości i nadziei wspólnot i rodzin, by w ten sposób stawać się misjonarzami Kościoła. A w końcu czwarty ma być otwarciem się wszystkich Kubańczyków na czułość i miłosierdzie Boże.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, KUBA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7